Ataşehir'de, Yeni Sahra Mahallesi'nde Eski Günler
Dilan Polat ve Engin Polat, suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak, kara para aklamak ve vergi kanunlarına muhalefet suçlarıyla gözaltına alınmadan önce, evlendikleri dönemde Ataşehir Yeni Sahra Mahallesi'nde bulunan üç katlı bir binanın ikinci katında yaşamışlardı. Ayrıca, bu gecekonduda yaşayan Engin Polat'ın annesi Şükran Polat ve babası Sezgin Polat hakkında da bazı ilginç bilgilere sahibiz.
![](https://www.internetajans.net/images/files/2023/11/6544f9e016c7e.jpg)
Mahalle Sakinleri Anlatıyor
Mahalle sakinleri, Polat ailesini yakından tanır ve onlar hakkında bazı ilginç ayrıntıları paylaşır. Mahalle sakini Mercan Demirtürk, "Biz Sezgin ağabeyin elinde büyüdük. Bize ağabeylik yapıyordu. Dilan Polat'ı gelin geldikten sonra burada görüyorduk, elinde kamerasıyla fotoğraf çekmeye giderken. Maddi durumları kendilerine yetecek kadar iyiydi. buradan taşındıktan sonra ne olduğuna dair fikrimiz yok.
![](https://www.internetajans.net/images/files/2023/11/6544f9faa9731.jpg)
Kapının önünde sohbet ediyorduk. Kendilerine ait araçları vardı. Sezgin ağabey ticari taksi işiyle uğraşıyordu. Kiralık taksileri vardı. Nakliye işiyle de ilgileniyorlardı. Öyle kötü durumda değillerdi. Yaklaşık dört veya beş sene önce Sezgin ağabeyler buradan taşındı. Engin ise bundan bir veya iki sene önce ayrıldı. Engin Bey dış cephe kaplaması işiyle uğraşıyordu. Askerden geldikten sonra dış cephe işlerine ve inşaat işlerine odaklanmıştı" dedi.
![](https://www.internetajans.net/images/files/2023/11/6544f9e89f1ae.jpg)
Kiracıdan Bilgiler
Engin Polat'ın anne ve babasının yaşadığı evde kalan kiracı, "Kiracıyım, burada üç yıldır oturuyorum. Onları medyadan tanırım, sizin gibi. Eskiden müşterimdi ve gelip gidiyordu. Uydu işi yapıyordu, böyle tanıştık. Daha önce kızları burada oturuyordu. Daha önce kendileri burada oturuyordu ve sonra kızlarına kiraladılar. Şu an için aylık 3,500 TL kira ödüyorum" dedi.