Zengin olmak için kitap okumayı sevmek gerekiyor

Kitap okumayı sevmeyen insanlar genel olarak başkasının emrinde çalışmaya mecbur oluyorlar çünkü kitap okumak onlar için boş bir amaç gibi oluyor. Zenginlik ve kitaplar arasındaki ilişkiyi bu haberimizde ele aldık.


Zengin olmak için kitap okumayı sevmek gerekiyor dedik çünkü para kazanmak için önce okumak gerekiyor. Aslında bunu basit bir mantık ile düşündüğümüzde söylenmesi gereken en önemli şeylerden bir tanesi genel olarak zengin olmak için yapılanlardan geçiyor. Ülkemizde yatırımcılar maalesef çok azdır ve aynı zamanda bilgisizlerdir. Burada söylemek istediğimiz konulardan bir tanesi herkes para harcamadan para kazanmak istiyorlar. Yatırımcılar küçük sermayelerle büyük işler yapmak istiyorlar. Bu anlamda para kazanmak için para harcanması gerektiğini söylememiz gerekiyor. Kitap okumanın maddi olarak nasıl bir getirisi olur diye merak ediyorsanız haberimizin devamını okuyun çünkü hemen şimdi bahsi geçen konuya değineceğiz.

Kitap okumak aslında bizim beynimizi geliştirir. Beyni gelişen insanın cüzdanı şişmeye başlar. Bu lafı unutmamak gerekiyor çünkü bilgi olmadan para kazanmak neredeyse imkansız bir şeydir. Bugün dünyanın en zengin insanları veya aileleri bilgelik ile bu kadar fazla zengin olmuşlardır. Bilgelik elbette yetmiyor, denemekte gerekiyor. Sektörü yoklamak gerekiyor. Bugün kadınlara özel çıkarılan makyaj ürünleri erkekler için çok ama çok boş bir üründür ama bu sektörü erkekler kurdu diyebiliriz. Dolayısıyla makyaj örneği gibi niş bir alan bulunulması gerekiyor. Beyni buna zorlamak gerekiyor ki buda kitap okumaktan, beyni geliştirmekten geçiyor.

EN BÜYÜK SORUN ERTELEMEKTİR

Kitap okumayan ve bir şey öğrenemeyen insanların en çok yaptığı hatalardan bir tanesi kesinlikle ertelemektir. Ataletli insanlar sürekli olarak ertelerler. Metroda kitap okumak zorunda olan bir insan bile her gün kendini bir sonraki güne erteler. Yarın bakarız, yarın böyle olacak, yarın erken çıkıp oturacağım diye kendini şartlandırır. İşte ataletli olmayı bırakıp işe koyulursak zengin olabiliriz. İşe koyulmak için işi bilmek, yolu çizmek ve yol haritasını bulmak gerekiyor ki bunun çözümü de kitap okumaktan geçiyor. Kesinlikle kitap okumayı ihmal etmeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *