YTÜ sekreteri Yavuz Erişen Beşiktaş kampüsüne noktayı koydu

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Beşiktaş kampüsündeki eğitimin durdurulacağı ve fakültelerin taşınacağı iddiasına YTÜ genel sekreterİ Yavuz Erişen’den cevap geldi.


YTÜ genel sekreteri Yavuz Erişen’in öğrencilerle olan diyaloğu alkışı hak ediyor çünkü onların bütün cevaplarına tatil günlerinde ve mesai saatleri dışında bile cevap veriyor. Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Beşiktaş kampüsün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ‘Külliye’ yapılmak isteniyor. Erdoğan daha önce katıldığı bir televizyon programında üniversitenin boşaltılmasını istemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerinden sonra ilk adım İktisat fakültesi için atıldı. Yıldız Camii karşısında bulunan fakülte ani bir kararla üniversitenin Davutpaşa kampüsüne taşındı. Sebep olarak ise restorasyon gösterildi fakat bugüne kadar bir çivi bile çakılmadı. Şimdi ise ayın bahane ile kampüsün tamamı alınmak isteniyor.

YTÜ GENEL SEKRETERİ YAVUZ ERİŞEN SON NOKTAYI KOYDU

Öğrencilerle diyalog kurması ve onlara bir arkadaşça yaklaşımı ile tanınan Yavuz Erişen’e mail atarak Beşiktaş kampüsü ile ilgili son durumları sorduk. Yavuz Erişen’in cevap mailinde ise fakültelerle ilgili bir sıkıntı olmadığını ve restorasyon sürecinden sonra binaların tekrar yönetime verilebileceğini aktardı. YTÜ Beşiktaş kampüsü ise bu anlamda bir olmuş ve üniversitesini savunmak için yüzlerce kişi ile kampüs içerisinde etkinlikler yapmıştı. Özellikle Mimarlık fakültesinin bahçede yaptığı dersler oldukça büyük yankı uyandırdı.

REKTÖR BAHRİ ŞAHİN ANKARA’DA YAKIN TEMASLARDA BULUNDU

YTÜ’nün yeni rektörü Bahri Şahin kampüs ile ilgili sorunları çözmek için Ankara’ya gidip yetkililerle yakın bir temasta bulundu. Bu temastan sonra ise Makine ve Mimarlık fakültelerinin taşınmayacağı sayın Erişen tarafından öğrencilere aktarıldı. YTÜ’nün Mimarlık bölümüne bu sene yine yüzlerce öğrenci girerek Türkiye’ye faydalı eserler vermeye devam edecek. Okulun rektörlük binası, Çukursaray, Mediko binası ve maket atölyesi 15 yıllık bir restorasyon sürecine girerek hizmet dışı kaldı.

YILDIZ KAMPÜSÜNÜN VAR OLMASI İÇİN BÜTÜN ŞARTLAR SAĞLANDI

Beşiktaş kampüsünde en önemli konulardan birisi kampüs olma şartlarıdır. Üniversite kampüslerinde sağlık hizmetleri, yemekhane hizmetleri zorunludur. Bunlar sağlanmadığı taktirde kampüs, kampüs olamaz! Beşiktaş kampüsünde mediko binası yeni yer alan Makine fakültesinin en alt katına geçti. Yemekhane binasıyla ilgili zaten bir işlem yok. Öğrenciler uzun yıllar daha Beşiktaş kampüsünde eğitim görerek ülke için yararlı insanlar olacaklardır. Yıldız’ı Teknik yapan yer Beşiktaş kampüsünde eğitim tam gaz devam edecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YTÜ hazırlık sonuçları açıklandı! İYS’den 595 kişi geçti

YTÜ hazırlık fakültesinin internet sitesinde yer alan bilgilere göre beklemeli öğrencilerin girdiği sınav sonuçları açıklandı. Okula yeni kayıt yaptıran öğrencilerin sınav sonuçları bayramdan sonra açıklanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir