YTÜ Maslak kampüsüne ne olacağı bilinmiyor

YTÜ’nün meslek yüksek okulunun olduğu Maslak yerleşkesine ne olacağı bilinmiyor. Bir aralar binlerce öğrencinin olduğu yerleşkenin kapısına demir vuruldu.


YTÜ’nün meslek yüksek okulunun olduğu Maslak yerleşkesine ne olacağı bilinmiyor. Bir aralar binlerce öğrencinin olduğu yerleşkenin kapısına demir vuruldu. YTÜ’nün eski rektörü İsmail Yüksek döneminde kapatılan YTÜ Maslak Yerleşkesine ne yapılacağı bilinmiyor. Konuyla ilgili olarak detayı bu haberimizde sizlere aktaracağız. Konuyla ilgili olarak detayı sizde sitemizde görüntüleyebilirsiniz. Birçok insanın bu anlamda yaptığı detaylar ise elbette profesyonel olarak ortaya atılıyor diyebiliriz. YTÜ yeni rektörü Bahri Şahin tarafından herhangi bir adım atılmadı ve yeni rektör Şahin’in öğrenciler için oldukça fazla çabaladığı görülüyor. YTÜ’nün 2 yıllık bölümlerinin olduğu Maslak Yerleşkesinde şehrin göbeğindeydi. YTÜ’nün 2 yıllık olan meslek yüksek okulu kapatıldı ama okulu bitiremeyen öğrenciler için halen Gaziosmanpaşa’da eğitim devam ediyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından okula tahsil edilen bir binada bölümünü bitirmek isteyen öğrenciler için eğitim devam ediyor. Yönetim ekibi ve öğrenci işlerininde binanın ikinci katında işlemlere devam ettiği biliniyor.

BİRÇOK BELGE HALEN KUTULAR İÇİNDE BULUNUYOR!

YTÜ Maslak yerleşkesinin Gaziosmanpaşa’da taşınmasından sonra birçok belgenin koliler içinde odalara koyulduğu biliniyor. Öğrencilerin staj defterlerinden birçok belge koliler içerisinde yığın bir şekilde boş odalarda duruyor. Zaten okula gelen öğrenci sayısının çok az olduğu biliniyor. Gaziosmanpaşa Yıldız Teknik Üniversitesi yerleşkesinin kapanıp kapanmayacağı bilinmiyor ama Maslak kampüsü hakkında çok küçük gelişmeler devam ediyor. YTÜ maslak kampüsünün kapılarına zincir vuruldu. Okulun zaten iki girişi vardı. Bir tanesi hemen cadde üzerinde bulunan öğrenci girişinin olduğu yerdi. Hiçbir zaman çalışmayan turnikeler artık özgür kalmıştı. Birde Doğuş tarafında bulunan araba girişi vardı. Her iki girişte kapatıldı ve okulda şuan in cin top oynuyor. Okulun akıbeti hakkında ne olacağı bilinmiyor ama YTÜ genel sekreteri Yavuz Erişen’in bu konu hakkında bir açıklaması mevcut! Erişen Maslak kampüsünün, daha önce İsmail Yüksek döneminde şirketlere gökdelen yapmaları için satılan YTÜ’ye ait arsalar gibi olmayacağının sinyalini verdi.

İLK BAŞTA YTÜ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ OLACAĞI SÖYLENİYORDU

Okul Gaziosmanpaşa’ya taşınmadan önce okul içerisinde dönen dedikodulara göre Maslak yerleşkesinin de YTÜ-SEM’in olacağı söyleniyordu. Beşiktaş kampüsünde tarihi binada olan YTÜ-SEM 15 yıl sürecek restorasyon için boşaltılmıştı. Sonuç olarak YTÜ-SEM, Maslak yerleşkesine taşınmadı ve Beşiktaş’ta kaldı. Maslak kampüsünde her ne kadar YTÜ-SEM reklamları olsa da arsa bomboştur. Ayrıca Maslak yerleşkesinde YTÜ’ye ait bir kız, bir de erkek öğrenci yurdu bulunuyordu. YTÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Yavuz Erişen, YTÜ Kampüs’e yaptığı açıklamada “Maslak kampüsü aktif değil, binalar çok eski ve kullanımı veya bakım yapılması uygun değil. Orayla ilgili üniversitemize en üst düzeyde faydayı saylayacak proje değerlendirmeleri yapılıyor. Burada da henüz karar kesinleşmedi. Kesinleşmeden şunlar planlanıyor demek de uygun değil. ” dedi. Üniversitenin Beşiktaş kampüsünün kapatılma haberlerinin yalan olduğu ortaya çıkınca Maslak kampüsüne fakülte yapılmayacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YTÜ hazırlık sonuçları açıklandı! İYS’den 595 kişi geçti

YTÜ hazırlık fakültesinin internet sitesinde yer alan bilgilere göre beklemeli öğrencilerin girdiği sınav sonuçları açıklandı. Okula yeni kayıt yaptıran öğrencilerin sınav sonuçları bayramdan sonra açıklanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir