YTÜ hazırlık sonuçları açıklandı! İYS’den 595 kişi geçti

YTÜ hazırlık fakültesinin internet sitesinde yer alan bilgilere göre beklemeli öğrencilerin girdiği sınav sonuçları açıklandı. Okula yeni kayıt yaptıran öğrencilerin sınav sonuçları bayramdan sonra açıklanacak.


Bugün binlerce öğrencinin beklediği sınav sonuçları açıklandı. Açıklanan sınav sonuçlarına göre yeni eğitim döneminde yüzlerce öğrenci bölümlerine başlayacaklar. Bununla birlikte öğrencilerin adım atacağı fakültelerde artık sayısal derslere de başlanacak. Yıldız Teknik Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi sitesinde açıklanan verilere göre beklemeli öğrenciler için İYS sonuçları açıklandı. 1670 kişinin katıldığı İYS sınavından 595 kişi geçti. Üniversiteyi yeni kazanan öğrenciler için sonuçlar bayram tatilinden sonra açıklanacak. Beklemeli öğrenciler için açıklanan bu sonuçlardan sonra yüzlerce öğrenci kurslara kayıt yaptıracak ve hazırlık sınavını geçmeye çalışacak.

SADECE YILDIZ-SEM KURSUNU TERCİH EDİN

Binden fazla öğrencinin kaldığı ve her yıl yine binlerce öğrencinin kaldığı İngilizce hazırlık sınıfında birçok kurs değişik kampanyalar ile kayıtlar açmaya başladılar ama bu alanda merak edilen detaylardan birisi genelde ele alınan diğer detaylar oluyor. Bu detaylar ise kurslar oluyor. Onlarca İngilizce kursu hazırlık eğitimini geçemeyenlere kampanyalı fiyatlarla eğitim verdiğini söyleyerek öğrenci toplamaya çalışıyorlar ama sonuç olarak birçok öğrenci girdiği sınavda yine başarısız oluyor. Sizde okulun kendi bünyesinde bulunan eğitim kurumu olan YILDIZ-SEM’i tercih ederek hazırlık sınavından oldukça başarılı bir sonuç alabilirsiniz.

HER YIL 5 BİN YAKIN ÖĞRENCİ SINAVA GİRİYOR

YTÜ yabancı diller fakültesinde her yıl 3000 kadar öğrenci İYS sınavına giriyor ve beklemeli öğrencilerle birlikte bu sayı 5 bine kadar ulaşabiliyor ki bu anlamda okul her yıl kayıtlarını yükseltmeye devam ediyor. Bu yıl süren inşaattan sonra hazırlık fakültesinin açık olmayan kısmı da açılarak bina full kapasite kullanılmaya başlanacak. Sınıflarda genelde 20-25 kişilik oluyor ve okulda sabah ve öğlen grupları var. Sabah 2 grup gelirken öğleden sonra bir grup hazırlık öğrenimi için fakülteye adım atıyor. Bununla birlikte okulda eğitim 18 Eylül tarihinde başlayacak. Bilmeyenler için söylemek gerekiyor ki okulun Makine ve Mimarlık fakültesi Beşiktaş yerleşkesinde bulunuyor. Diğer bütün fakülteler 2000 yılında okula verilen Davutpaşa kışlasında bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÖSYM başkanı kim olacak? Adaylar merak ediyorlar

ÖSYM yeni başkanı kim olacak sorusuna çok net cevaplar aranıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir