YTÜ Beşiktaş kampüsünün taşınmasıyla ilgili son dakika gelişmesi

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Beşiktaş yerleşkesinde bulunan fakültelerin taşınacağı hakkındaki iddialara yönetimden açıklama geldi. YTÜ sosyal medya hesaplarından paylaşılan manifesto okulun taşınıp taşınmayacağı söylentilerine noktayı koydu.


Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) hakkında geçtiğimiz aylarda oldukça büyük iddialar ortaya atılmıştı. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2015 yılında katıldığı bir canlı yayında Yıldız kampüsünün boşaltılıp ‘külliye’ yapılacağını açıklamasının üzerine kampüs sakinleri bu olaya karşı çıkmıştı. Bu canlı yayının hemen akabinde okulun İktisat fakültesi Davutpaşa fakültesine taşınmıştı. Bina restorasyon sebebiyle kapatılmış fakat herhangi bir restorasyon işlemi başlamamıştı. İçerisinde bulunduğumuz yılda ise Yıldız kampüsünde yer alan rektörlük binası, mediko binası ve maket atölyesi yine restorasyon sürecine gireceği için Davutpaşa kampüsüne taşındı.

YTÜ GENEL SEKRETERİ YAVUZ ERİŞEN SON NOKTAYI KOYMUŞTU

Bu haberlerden sonra basın kuruluşları tarafından okulun Makine ve Mimarlık fakültelerinin de kapatılacağı söylenmişti. Bazı basın kuruluşları fakültelerin başka ilçelere taşınacağı belirtmiş, bazıları ise Davutpaşa kampüsüne taşınacağını belirtmişti. Bu aşamada YTÜ rektörlüğü taşınma hakkında bir basın duyurusu paylaşmamıştı. Öğrenci dostu olarak bilinen YTÜ genel sekreteri Yavuz Erişen ise öğrencilerle bir forum gerçekleştirmiş ve fakültelerin taşınmayacağını aktarmıştı. Bu forumda aynı zamanda tarihi binaların 15 yıllık bir restorasyon sürecine gireceği de belirtildi.

YTÜ HAKKINDA YAPILAN HABERLER YALAN ÇIKTI

YTÜ’nün Beşiktaş yerleşkesinin taşınacağı, yer bulunamadığı hakkında yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bugün doğrulanmış oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden kamuoyu ile paylaşılan manifestoda Yıldız kampüsünün kapatılacağı yönünde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını, Yıldız kampüsünde yer alan fakültelerinin taşınmasının söz konusu olmadığı ve eğitimlere tam gaz devam edileceği paylaşıldı. Tercih döneminde olan öğrencilerin bu açıklamayı görmesi onları YTÜ hayallerine bir kez daha yaklaştırdı. 1911 yılından beri Yıldız kampüsünün açık olması elbette kampüsün havasına hava katıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YTÜ hazırlık sonuçları açıklandı! İYS’den 595 kişi geçti

YTÜ hazırlık fakültesinin internet sitesinde yer alan bilgilere göre beklemeli öğrencilerin girdiği sınav sonuçları açıklandı. Okula yeni kayıt yaptıran öğrencilerin sınav sonuçları bayramdan sonra açıklanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir