YPG’ye olan batı desteği son zamanların zirvesinde!

Terör örgütlerine olan zırhlı araç ve ağır silah yardımı her geçen gün devam ediyor. PKK’nın Suriye uzantısı YPG’ye yabancı devletlerden silah ve zırhlı araç takviyesine devam ediliyor. Sınırlarımızdaki terör örgütlerine olan bu desteğin büyümesi Türkiye tarafından hoş karşılanmıyor.


Yabancı devletlerin Türkiye’ye karşı hain planlar yapan terör örgütlerine olan desteği her geçen gün devam ediyor. PKK’ya terör örgütü diyen Amerika bugün PKK’nın suriye kolu olan YPG askeri araçlar vermeye devam ediyor. Sadece askeri araçlar değil aynı zamanda YPG ye verilen bir çok uzun namlulu silah sadece YPG de değil aynı zamanda PKK’nın da elinde bulunuyor. Sadece Amerika’nın değil bazı ülkelerinde terör örgütlerine olan desteği devam ediyor. Bundan yıllar önce Suriye’de çıkan savaş sebebiyle Suriye’ye birçok silah yardımı yapılmış ve bu silahlar havadan paraşüt yardımıyla Suriye topraklarına indirilmişti. Yapılan bu silah yardımı özgür suriye ordusu yerine suriye’de hain planlar yapan terör örgütünün eline geçmişti. Yabancı devletler konu hakkında açıklama yaparak silahları alan kişilerin terör örgütü olmadıklarını ve Suriye’nin özgürlüğü için mücadele ettiklerini söylemişlerdi. Bugün YPG ve PKK nın el ele hareket ettiği artık kanıtlanmış durumdadır. Çünkü alman malı tanksavarlar, Amerikan malı keskin nişancı tüfekleri artık etkisiz hale getirilen PKK üyelerinin inlerinden çıkıyor. Zaten artık PKK bitmiş bir duruma gelmiştir.

YPG’YE VERİLEN SİLAHLAR PKK’NIN ELİNDEN ÇIKIYOR

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre PKK’ya katılım oldukça azaldı. Sadece ülkemize karşı değil aynı zamanda ülkemizin dışında da yapılanmaya giden PKK terör örgütü ile birlikte YPG aynı kolda hareket ediyorlar. Yabancı devletlerin YPG ye verdiği ağır silahlar PKK’nın elinden çıkıyor. Aynı zamanda söylemek istediğimiz en önemli şey YPG verilen askeri araçlar ile ilgili olacaktır. Bütün dünyanın gözü önünde terör örgütü YPG ye zırhlı araçlar verildi. Üstelik verilen zırhlı araçlar bir tane iki tane değildir. Yüzlerce tır ile getirilen silahlı araçların hepsi şu an YPG nin elinde bulunuyor.

Bu anlamda merak edilen bir diğer soru ise yabancı devletlerin neden terör örgütlerine bu kadar yardım ettiği ve aynı zamanda terör örgütlerine yapılan bu ciddi yardım ile nasıl bir plan yaptıklarıdır. Terör örgütlerinin bu tür yapılanmayı elbette bir saldırı için yaptığı düşünülüyor.ülkemizdeki basın kuruluşlarına baktığımızda YPG ile yapılan ağır silahlı ve zırhlı araçların tümünün Amerikan ordusunun eski araçları olduğu görünüyor. Elbette YPG el altından verilen çok daha fazla askeri araç olduğunu düşünüyoruz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi vermek gerekirse bugün YPG ye olan batı desteği her geçen gün artıyor. Türkiye’ye diplomatik yollarla gülen birçok ülkeye Türkiye’nin lehine işler yapıyor. Fakat artık Türkiye eski Türkiye olmadığı gibi yapılan her türlü planın ne olduğunu biliyor.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: ANSIZIN GELEBİLİRİZ

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı bir açıklama bütün dünyanın manşetini oturmuştu. Bu açıklamada Recep Tayyip Erdoğan Türk askerinin ansızın Suriye topraklarına gelebileceğini ve Suriye topraklarına girerken kimseden izin almayacaklarını söylemişti. Bu açıklamadan sonra elbette YPG olan destek batı tarafından çok net bir şekilde ortaya koymaya başlanmıştı. Suriye’deki terör örgütlerine verilen destek her geçen gün artmaya devam ettiği gibi aynı zamanda bu terör örgütlerinin Türkiye’ye karşı  hain planları bir bir bertaraf ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *