Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Beşiktaş kampüsü için savaşıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Beşiktaş kampüsünün Külliye olmasına karşın bir araya geldi. YTÜ Beşiktaş’ın Külliye olması ve fakültelerin taşınması hakkında detaylar bu haberimizde!


yildiz-teknik-universitesi-ogrencileri-besiktas-kampusu-icin-savasiyor

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri Beşiktaş kampüsünün Külliye olmasına karşın bir araya geldi. Birlikte yol haritası çizen öğrenciler aynı zamanda ‘Yıldız Bizimdir Bizim Kalacak’ sloganları ile kampüste seslerini duyurdular. Öğrencilerle bir araya gelen genel sekreter ise Beşiktaş kampüsünde binaların alınmaması gerektiğini belirterek öğrencilere destek oldu. Beşiktaş kampüsünde yüzlerce öğrenci bir araya gelerek Beşiktaş’ın saray olmamasın gerektiğini ve üniversite kalması gerektiğini dile getirdiler.

YILDIZ KAMPÜSÜ YILDIZIN TARİHİDİR

1911 yılında Yıldız kampüsü ile hayatına başlayan üniversite şimdi kurulduğu yerden çıkartılıyor. Rektörlük ve diğer resmi makamlardan herhangi bir açıklama gelmediği gibi kampüs içerisinde taşınma işlemleri başladı. Beşiktaş’ın o güzel havasını bugünlerde nakliye arabaları süslemeye başladı. Kampüs içerisinde güvenlik önlemleri çok yoğun olduğu gibi taşınma işlemlerinde herhangi bir sorun oluşmaması ve öğrencilerin bu duruma karışmaması için okulda sivil polislerinde olduğu gözlerden kaçmadı.

Sadece idari binaların değil aynı zamanda Mimarlık fakültesininde restorasyon bahanesiyle kapatılacağı ve bu restorasyon sürecinin 10 yıldan fazla süreceği biliniyor. Bu süreçte öğrencilerin nerede eğitim göreceği bilinmiyor. Kampüs içerisinde her yer koli doldu ama halen rektörlük konu ile ilgili olarak açıklama yapmadı. Bir an önce öğrencilere yazılı olarak bir bildiri yapılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YTÜ hazırlık sonuçları açıklandı! İYS’den 595 kişi geçti

YTÜ hazırlık fakültesinin internet sitesinde yer alan bilgilere göre beklemeli öğrencilerin girdiği sınav sonuçları açıklandı. Okula yeni kayıt yaptıran öğrencilerin sınav sonuçları bayramdan sonra açıklanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir