Yerli arabayla ilgili son gelişmeyi duyan küçük dilini yutuyor

Yerli otomobil ile ilgili olarak son gelişme Zonguldak’tan geldi. TOBB başkanı yaptığı açıklamalarda küçük dilimizi yutacağımız açıklamalar yaptı.


Yerli arabayla ilgili gelişmelerin yaşandığı bu günlerde milli duygularımız çok daha fazla kabarıyor. Konuyla ilgili olarak son açıklama Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’dan geldi. Zonguldak’ta bulunan Hisarcıklıoğlu yerli arabayı üretecek yeri firmaların olduğunu söyledi. Bu açıklamayı duyunca zaten oldukça sevindik. Yerli arabanın 2017 yılında tanıtılıp 2018 yılında seri üretime geçileceği söyleniyordu ama konuyla ilgili olarak henüz olumlu bir adım atılmadı. Yerli arabanın yarı elektrikli yarı benzinli olacağı kulisleri de bir aralar gündeme gelmişti ama resmi makamlardan konuyla ilgili açıklama yapılmamıştı. Milli arabamıza binmeyi gerçekten de çok istiyoruz ve gelişmelerin çok yakında zamanda da yaşanacağını biliyoruz. Eğer sizde bu tür detayları merak ediyorsanız söylediğimiz her şeyi sonuna kadar okuyun.

YERLİ ARABAYLA İLGİLİ MÜJDELİ HABER ZONGULDAK’TAN GELDİ!

Yerli otomobilin Filyos Vadi bölgesinde yapılması talebine ise oldukça olumlu sonuçlar geliyor. Konuyla ilgili olarak gelişmelerin yaşandığı bu günlerde birçok firmanın veya yeri girişimcinin konuya destek verdiğini biliyoruz. Zonguldak’tan açıklama yapan ve vatandaşa müjde veren TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Yerli otomobili ben yapacak olsam emrin olur diyeceğim, işi bitireceğim. Sayın Cumhurbaşkanımız baba yiğit arıyoruz dedi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımızla beraber yerli otomobili yapacak kişilerle yatırımı yapacak babayiğitlerle görüştük. Bu pazartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızdan Sarp Sınır Kapısı’nın denetlenmesi sırasında onayını aldık.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *