Yeni iOS 11 tam anlamıyla güvenlik makinesi olacak

Yeni iOS 11 tam anlamıyla güvenlik makinesi olacak çünkü Apple yeni bir alışveriş uygulamasına yeni model telefonlarla görücüye çıkaracak. Apple marka telefon kullananlar bu uygulamayı ücretsiz ve güvenli bir şekilde kullanabilecekler.


Apple tarafından Eylül ayında yapılacak yeni etkinlikle ilgili olarak oldukça büyük bir telefonun tanıtılması bekleniyor ki bu telefonu satın aldığımızda her anlamda profesyonel olarak ortaya atılan en büyük detayların İOS 11’le İphone artık çok daha güvenli olacak söylentisi oluyor. Bu anlamda herkesin ele aldığı konuları bu şekilde ortaya çıkarabiliriz diye düşünüyoruz. Apple, WWDC17’de iOS 11 ile iPhone ve iPad kullanıcılarının mesajlar uygulamasından doğrudan arkadaşlarına ve aile üyelerine nakit para göndermesini sağlayacağı haberi geçtiğimiz günlerde yabancı bir teknoloji sitesinde ortaya çıkmıştı ki bu durum sonucunda bizde Apple’ın yeni telefonlarla birlikte tanıtacağı yeni İOS hakkında bilgi sahibi olmuştuk.

Apple Pay sistemini kullanacak olan bu özellik için gönderen kişiden fotoğraflı kimlik doğrulaması istenecek ki bu güvenlik anlamında büyük bir fark yaratacak. Amerikan Apple şirketinin ürettiği telefonlar geçtiğimiz yıllarda bir suçlunun üzerinde de vardır. Yani suçlu bir İphone kullanıyordu ve polis teşkilatı, istihbarat kuruluşları bu telefonun kilidini kıramamış ve Apple’dan yardım istemişti. Apple bu anlamda yardım etmeyeceğini söyleyerek ne olursa olsun kullanıcıların gizliliğini savunmuştu. Birçok kesim tarafından reklam olarak algılanan bu durum Amerika’da reel bir ortamda yaşanmış ve yerel basına da çıkmıştı.

Apple Pay Cash denilen özellik, Apple’ın şuanda aktif olarak çalışan Apple Pay sistemini kullanıyor ve kullanıcıların kredi veya bankamatik kartından nakit para gönderebilmelerini sağlıyor ki bu durum oldukça fazla bir söylentiye neden oluyor. Apple bu söylentileri  boşa çıkaracak yeni bir teknolojiyi tanıtmaya hazırlanıyor ki bu teknolojiyle birlikte gerçekten de her şey çok farklı olacak ve alışveriş yeni bir boyut kazanacak. Farklı mobil ödeme seçenekleri olmasına rağmen Apple’ın kendi uygulamasının kullanımı daha kolay olabilir ve kullanıcılar tarafından çok daha güvenilir bir hale gelebilir. Bugün bir çok Apple ürünü oldukça güvenli kullanıcılar tarafından da kullanılan bir uygulama haline gelmektedir. Eğer sizde bu tarz bir güvenliğe özeniyorsanız hemen bir İphone alın ve daha güvenli olun.

Apple, bahsi geçen uygulama üzerinden para gönderimini daha güvenli hale getirmek istiyor ki bu anlamda profesyonel olarak bir alışveriş yapılması planlanıyor. Eğer sizde yeni bir sistemi öğrenmek istiyorsanız söylediğimiz her şeyi sonuna kadar okuyun diyoruz çünkü İphone bu anlamda iOS 11 beta 7’de bulunan kod dizeleri Apple Pay Cash’i kullanmaya niyetli olan kullanıcıların fotoğraflı kimlikleriyle kimlik doğrulaması yapmaları gerekebileceğini öneriyordu. Apple yeni teknolojilerle artık kullanıcıları sevindiriyor ve bu teknolojileri kullanmak için bizde artık gün saymaya başladık. Hem hızlı, hem güvenli hem de piyasası diğer markaların akıllı telefonları gibi düşüş yaşamayan Apple marka telefonlar her geçen gün satışlarını artıyor ve arkadaşlar arasında tavsiye edilen bir telefon oluyor. Şuan en büyük sorun şarj sorunudur ama bunun da önüne geçilmesi bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *