Yeni emniyet külliyesi hakkında şok gelişme! İEM nereye taşınıyor

İEM yeni binasının taşınacağını ve çok daha büyük, kullanışlı bir bina yapılacağının haberini Dolmabahçe’de programa katılan Recep Tayyip Erdoğan verdi. Erdoğan bu programda yaptığı konuşmada birçok konuya değindi.


Cumhurbaşkanı İstanbul’da katıldığı bir programda emniyetin taşınacağı bilgisini verdi. Recep Tayyip Erdoğan’ın bu açıklaması üzerine şuan Vatan Caddesi’nde yer alan emniyet binasının nereye taşınacağı merak konusu oldu. Eğer sizde yeni emniyet külliyesinin nereye yapılacağını merak ediyorsanız bu haberimizde yer alan detayları sonuna kadar okuyun. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Dolmabahçe’de Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarına Motosiklet Teslim Töreni’nde konuştu ve oldukça fazla konulara değindi. Jandarma, polis ve bekçilere seslenen Erdoğan “Teröristlere misli ile cevabını verdik, veriyoruz. Bunların kökünü kazımakta kararlıyız. Allah’ın izni ile de kazıyacağız. Bu milletin huzurunu, bu milletin, özellikle gururunu çiğnemeye, yok etmeye kimsenin hakkı yok” diyerek FETÖ ve PKK destekçilerine çok net bir mesaj verdi. Emniyet binasının taşınacağını ise burada yaptığı konuşmada açıkladı. Açıklamalara göre yeni emniyet binası yine Avrupa yakasında olacak.

İEM YENİ BİNASININ YERİ BELLİ OLDU! EMNİYETİN KALBİ BURADA ATACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe’de katıldığı bu programda birçok konu hakkında mesaj verdi. Kurban bayramına çok az bir süre kala bayram hakkında vatandaşa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Hasdal’da yeni emniyet külliyemizi inşa edeceğiz ve bu yeni emniyet külliyemizde İstanbul Emniyet Teşkilatımız inşallah çok daha verimli, çok daha farklı hizmetlerin verilebileceği bir imkana kavuşacak” açıklamasıyla emniyet binasının taşınacağını da açıkladı. Yeni emniyet binasının ne zaman açılacağı ve Vatan Caddesi’nde yer alan İEM binasına ne olacak henüz bilinmiyor ama konu hakkında elbette bir açıklama yapılacaktır diye düşünüyoruz. Şehrin ana damarında yer alan Vatan Caddesi’nde oldukça ciddi bir alan boşalacak ve emniyet mensupları çok daha geniş bir alana taşınarak çok daha büyük kapasite ile çalışabilecekler.

ERDOĞAN SÖYLEDİ: BAYRAM MUTLULUKLA KUTLANSIN İSTİYORUZ

Buradan tüm halkıma sesleniyorum. 10 günlük bayram sürecini yaşayacağız. Tabii ki, sizler yollarda eğer yolların kuralını bir kenara koyar da, duygusallıkla hareket eder, hız yapma noktasına gelirseniz, hem ailelerinizi üzer, hem bizi üzersiniz. Bayram, acı ile değil, mutlulukla kutlansın istiyoruz. Acı ile kutlamak zaten mümkün değil. O yasa dönüşür. Bu bayram inşallah yas olmasın istiyoruz. Onun için hız kurallarına dikkat etmemizde, uykulu olarak araç kullanmaktan kaçınmayı sürekli olarak tavsiye ettik.” Bu açıklamayla birlikte ayrıca sizlere geçmişte verdiğimiz bir haberi tekrarlamak istiyoruz. Her yıl kazaların çok olduğu yerlerde artık çift ekip olacak. Yani güvenlik ve kontrol noktaları bir hayli fazla olacak bu bayramda ve Türkiye’de her bayramda olduğu gibi ölüm haberleri ile karşılaşmayacağız. Buradan sürücülere tavsiyemiz; kurallara uyun ve herkes gibi usta şoför olmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *