Yaşayan Kampüs Davutpaşa’da yurt yok, rektörlük binası var!

Yıldız Teknik Üniversitesi yönetiminin yeni bir planı ortaya çıktı. Davutpaşa kampüsünün Yaşayan bir kampüs haline gelmesi için yapılan projeler okulun internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınlandı.


Yıldız Teknik Üniversitesi yönetiminin yeni bir planı ortaya çıktı. Davutpaşa kampüsünü Yaşayan bir kampüs haline getirmek isteyen rektörlük kampüs hakkında projelerini geçtiğimiz günlerde internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında yayınladı. Yayınlanan görsellere göre yeni Davutpaşa projesinde tramvay hattı ve yönetim binaları bulunuyor. Yeni bir sağlık merkeziyle yeni bir rektörlük binası ön planda bulunuyor.

YILDIZ KAMPÜSÜNDEKİ BİNALAR GERİ ALINMAYACAK MI?

Yıldız kampüsünde 15 yıllık restorasyon sürecine giren Mediko binası, Rektörlük binası ve Çukursaray’ın bir kısmının geri alınacağı söyleniyordu ama ortaya çıkan Yaşayan Kampüs Davutpaşa projesiyle birlikte rektörlük binasının ve sağlık binasının geri alınmayacağı ortaya çıktı. Şuan okul sınırları içerisinde restorasyona girecek olan binaların da çevresinin çevrildiği görülüyor ki binaların 15 yıl sürecek olan restorasyon sürecinin de başlayacağı biliniyor.

ÖĞRENCİ YURDU YİNE YOK!

İsmail Yüksek döneminden beri okulda ciddi bir yurt sorunu yaşanıyor. Bu kadar büyük bir yurt sorunu varken ve Maslak kampüsünün kapanmasıyla birlikte okuldaki yurt sorunun büyümesinden dolayı yeni projelerde yurt binalarının da olacağı tahmin ediliyordu. Açıklanan projelerde rektörlük binasından, öğrenci işlerine kadar birçok birimin yeni binası görülüyor ama öğrenciler için yapılması planlanan bir yurt yok.

YAVUZ ERİŞEN: ABDÜLHAMİT HANIN TALEBİDİR ORADA BİR ÜNİVERSİTE OLMASI

Beşiktaş kampüsünde bulunan Makine, Mimarlık ve Gemi fakültelerinin 2020 yılı sonrası taşınacağı iddialarına ise yetkililere sorduk çünkü bahsi geçen yılda fakülteler için yine bir adım atılırsa fakültelerin nereye taşınacağı yine merak konusu olacak. Açıklanan Yaşayan Kampüs Davutpaşa projesinde Makine, Mimarlık ve Gemi fakülteleri için herhangi bir yer gösterilmediği için bizde 2020 yılında kampüste yer alan fakültelerin taşınacağına dair bilgi aldık. YTÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Yavuz Erişen “2019 sonrası beşiktaşın taşınmasının gündeme tekrar geleceğini sanmıyorum. Abdülhamit hanın talebidir orda üniversite olması.” açıklamasında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÖSYM başkanı kim olacak? Adaylar merak ediyorlar

ÖSYM yeni başkanı kim olacak sorusuna çok net cevaplar aranıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir