Yalova tersanecileri uçak gemisini yapmak için izin istiyor

Ülkemizin milli uçak gemisini yapmak için talip olduklarını söyleyen Yalova tersanecileri denizde yüzen her şeyin yapabileceklerini söylediler. Savaş gemisiyle birlikte uçak gemisini yaptıktan sonra ihracat bile edebileceklerini söylediler.


Ülkemizin henüz bir milli uçak gemisi yok. Harp teknolojisinde bu kadar büyük işler başaran Türkiye’de bir uçak gemisinin olmaması 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemiz için çok önemlidir. Harp teknolojisinde bu kadar fazla adım atılırken Yalova’dan omzumuz dik gezmemize sebep olan bir haber geldi. Yalova tersanecileri milli uçak gemisini yapmak istiyor. Sadece uçak gemisini değil denizde yüzen her şeyi yapabileceklerini dile getiren Yalova’nın güllerine henüz bir cevap verilmedi. Devletin bu alanda Yalova’ya bir şans vermesi gerekiyor diye düşünüyoruz.

DENİZDE YÜZEN HER ŞEY YALOVA’DAN YOLA ÇIKABİLİR

Kendi tersanelerinde milli uçak gemisini yapmak isteyen Yalova tersanesinden tüyleri diken diken bir açıklama daha geldi. Yalova-Altınova Tersane Girişimcileri Yönetim Kurulu Vekili Orhan Gülcek “Denizde yüzen her şeyi yapmaya talibiz” deyince biz bile bir heyecanla havalara uçtuk. Bunun akabinde savaş gemilerini de yapabileceklerini söyleyen Gülcek’in MSB destek olduktan sonra ülkenin ihtiyacı olan bütün deniz araçlarını yapacak gibi duruyor. Yalova’dan atılan bu adım ile gerçekten de milli duygularımız tekrar kabardı.

DEVLETİN DESTEĞİYLE DENİZİN SAHİBİ OLABİLİRİZ!

Devletin desteği ile harp teknolojisi anlamında savaş gemileri, uçak gemilerini ve daha nicelerini yapabileceğini söyleyen Yalova tersanecilerine bizim desteğimiz sonsuzdur. Savaş gemisi yapıp ihracatını yapacak bir kapasiteye sahip olduklarını biliyoruz ki bu alanda da oldukça büyük işler çıkarabileceğini düşünüyoruz. Deniz sanayisinde artık milli markaların oluşması gerekiyor çünkü bu alanda ülkemizden hiçbir girişimci bir adım atmıyor. Böyle olursa deniz sanayisinde oldukça büyük adımlar atar ve bu alanda harp teknolojilerini üretebilir bir hale gelebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

güncel fındık fiyatları

Güncel fındık fiyatları ile ilgili flaş haber! 2017 yılında artış var

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba katıldığı bir toplantıda fındık fiyatlarıyla ilgili bilgi verdi. 2017 güncel fındık fiyatları ne olacak gerçekten de merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.