Xbox One satışlarına son verildi

Xbox One satışlarına dünya devi Microsoft tarafından son verildi. Bunun sebebinden haberimizde bahsettik, sizde hemen haberimizden Xbox One’a elveda diyebiliriz.


Microsoft’un oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşan Xbox One satışlarına son verildi. Microsoft resmi bir açıklama yapmadı ama artık Xbox One satışlarına son verildiği biliniyor. Bu kötü haberler birlikte artık Xbox pazar payı, Xbox One S ve Xbox One X oyun konsollarına emanet olacak. Microsoft, orijinal Xbox One satışlarını sonlandırma kararı almış durumda ve satışların artık başlamayacağı düşünülüyor. Microsoft, Xbox One S modelinin piyasadaki varlığını ve güçlü donanıma sahip Xbox One X modelinin gelişini düşünerek orijinal Xbox One’ın satışını durdurmuş durumdadır ve artık bu modeller satılmayacak. Bu modeller yerine donanım ve tasarım olarak çok daha iyi ürünlerin satışa çıkacağını söyleyebiliriz. Microsoft bu anlamda oldukça büyük projeler üzerindedir ki oyun konsolu olan Xbox oldukça iyi bir satışa da ulaşmıştır. Eğer sizde oyun konsolu almak istiyorsanız hemen bir Xbox alabilirsiniz. Bundan böyle orijinal Xbox One almak isteyenlerin ancak stoklarda kalanlara ya da ikinci ellere yönelmesi gerekecek. One satışlarını sonlandırma kararı almış durumda. Artık Xbox pazar payı, Xbox One S ve Xbox One X oyun konsollarına emanet olacak.

SADECE 100 DOLAR FAZLA FİYATA SATILIYORDU

Xbox One, bundan 4 yıl önce Sony PlayStation 4 oyun konsolundan 100 dolar daha pahalı bir şekilde piyasaya çıkmış ve özellikle gençler tarafından çok sevilmişti. Piyasaya çıktıktan sonra çok ama çok iyi bir satışa ulaşmış ve Microsoft tarafından oldukça geliştirilmiş bir kadro ile geliştiriliyordu. Konsol rakiplerinin üstün özellikli oyun konsollarından sonra beklenen ilgiyi görmeyerek PlayStation 4 karşısında pek de başarı gösterememiştir. Ancak daha sonra Kinect sensörü ile paket olarak satılmasıyla tekrar yükseliş ivmesi yakalamıştı ve bu yükseliş Xbox satışlarını artırmaya başlamıştı. Eğer sizde bir Xbox kullanıyorsanız sensörün faydasını ve kullanım alanlarını çok iyi biliyorsunuzdur demektir. Bu anlamda sizlere söylemek istediğimiz en önemli şeylerden birisi profesyonel bir şekilde ortaya atılan detaylar oldu diyebiliriz. Tasarım konusunda bir profesyonellik gösterilse de oyunların az olması elbette satış rakamlarını istenildiği gibi yapmadı.

SADECE 25 DAKİKADA STOKLAR TÜKENMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl ise, daha ince ve beyaz bir kasaya sahip olan Xbox One S satışa sunuldu ki bu ürün çok büyük bir reklam bütçesi olmadığı herhalde çok büyük satış rakamına ulaştı. Microsoft bu ürünle köşeyi döndü diyebiliriz. Ürün Blu-Ray diskler için 4K desteği ve netflix ile Amazon Video uygulamalarını çalıştırmasıyla beğenilmeyi başardı ki bu çok iyi bir şeydi. Bu dönemde Xbox 360 üretimine de son verildi ki bu şirket tarafından yapılan mantıklı adımlardan bir tanesi oldu. Microsoft bundan böyle giriş seviyesi modeli Xbox One S’e odaklanmak ve ciddi Xbox hayranlarını hedeflediği Xbox One X’in gelişine hazırlanmak niyetinde. Bu arada bir detayı belirtmeden geçmek istemiyoruz. Şirket, geçtiğimiz Pazar günü ön siparişe sunduğu Xbox One X’in bugüne kadar ön siparişte en hızlı satılan Xbox olduğunu vurguluyor. Oyun konsolu sadece Amazon’da 25 dakikada tükenmiş durumdadır. Xbox yorumlarını bekliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *