Windows 10 Pro’nun hızı profesyonellerin kalbini fethetti

Windows 10 Pro çok yakında piyasaya çıkıyor. İş istasyonunda yapılan bu tür bir işletim sistemi birçok kişinin hayatını kolaylaştıracak.


Bugün dünya üzerinde standart birçok bilgisayar işletim sistemi sürümü profesyoneller tarafından da kullanıyor. Bugün Facebook’un sahibi bile eski model bir Golf kullanıyorken, dünyanın en zengin adamlarının Windows XP kullandığını bilmek herhalde bizi şaşırtmayan bir şey olacaktır. Windows 1o ile birlikte artık profesyoneller çok daha rahat edecekler. Bilgisayar donanımı kuvvetli olan birçok girişimci Windows 10 hızından oldukça şikayetçiydi ama artık Microsoft bu duruma bir dedi. Windows 10 geçtiğimiz günlerde tanıtılarak profesyoneller için ayrı bir iş istasyonu sürümü geliştirdiğini açıkladı. Profesyoneller çok daha profesyonel ve hızlı olmak için bu işletim sistemini kullanabilecekler. Microsoft, kritik iş yüklerini destekleyen ve en önemlisi de üst seviye donanımları kullanan profesyonel kullanıcılar için Windows 10’u duyurdu. Windows 10 işletim sisteminin yeni bir sürümünü duyuran Microsoft, bu alanda oldukça büyük bir sorumluluk üstleniyor çünkü bugün yüksek donanımlı bir bilgisayar toplamak gerçekten de aklımıza bile gelmeyecek fiyatlara karşılık olabiliyor.

YENİ DOSYA SİSTEMİYLE WİNDOWS 10 PRO PİYASAYI ALT ÜST EDECEK

İş İstasyonları için geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve çok fazla girişimcinin takip ettiği Windows 10 Pro sürümü, Microsoft’un yeni sunucu sınıfından olan son teknoloji dosya sistemi Resilient File System (Esnek Dosya Sistemi) veya tercih edilen bir diğer okunuş olan kısa adıyla ReFS ile geliyor. Bu dosya sunucu sınıfı sistemin en büyük artısı çok daha hızlı işlem yapma kapasitesine sahip olması, işlemciyi yormamasıdır. 256 TB değerine kadar ki bölümleri yönetebilen standart NTFS dosya sistemine göre, yeni tanıtılan ve özellikle yazılımcılar tarafından oldukça fazla sevilecek olan reFS dosya sistemi teorik olarak 4.7 zettabayt bölümler için tercih edilebiliyor. Bu tam anlamıyla devrim demektir.

SADECE İŞ İSTASYONLARI DEĞİL, GİRİŞİMCİLERDE KULLANABİLECEK

Windows 10 standart sürümlerine göz attığımızda ise 2 işlemciyle birlikte 2 TB bellek desteklediğini çok açık bir şekilde görebiliyoruz. Yeni tanıtılan Pro sürümde standart işletim sistemlerine göre daha çok güce erişim sağlanabiliyor. İş İstasyonları için Windows 10 Pro’nun bu yıl sonu veya gelecek yıl başı ortaya çıkması planlanıyor. Microsoft net bir tarih vermedi ama biz bu tarihlerde çıkacağını tahmin ediyoruz. Çünkü bu tarihler aralığında da Apple’ın da Mac işletim sistemi için yeni bir güncelleme yapması bekleniyor. Konuyla ilgili olarak en net bilgiler geldiğinde bu haberi güncelleyerek sizlere en güncel haberi sunacağız. Yeni Windows 10 Pro ayrıca sadece iş istasyonlarında kullanılmayacak. Birçok profesyonel girişimci kendi kişisel bilgisayarına bu sürümü indirebilecek ve kullanabilecek. FPS oyunlarından çok daha iyi performans gösterecek bu yeni işletim sisteminin detaylarını ilerleyen zamanlarda sizlere aktarmaktan büyük mutluluk duyacağız.

Bu arada şuan Windows 10 kullananların merak ettiği bir soru ise bu güncellemenin ücretsiz olup olmadığı ile yakından alakalıdır. Windows 10 ile alakalı bütün sorularınızı hemen alttan iletebilirsiniz. Gün içerisinde cevap verebileceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *