Volkswagen Arteon keskin tasarımıyla saç baş yoldurtuyor

Volkswagen Arteon bomba gibi geldi. Yeni model Arteon’un ön tampon tasarımının keskinliği bütün araba sevenleri etkiliyor. Bagaj hacminden uyduyla çalışan far sistemlerine kadar özellikleri tam anlamıyla büyülüyor.


Volkswagen Arteon büyüleyici tasarımıyla ortaya çıktı ve artık test için yollara çıktı. Çok yakında Türkiye’ye girecek olan bu muhteşem arabayı sizde çok yakın zamanda sürebilirsiniz çünkü Volkswagen ofisine gidip bir test sürüşü istemek çok basit bir işlemdir. Arabanın özelliklerine bakacak olursak muhteşem bir tasarımının olduğunu söylemek gerekiyor. Arabanın ön tamponları tam anlamıyla ‘ben geliyorum’ diyor. Oldukça keskin hatlara sahip olan ön tampona monte edilmiş yeni nesil farlar ise virajlarda arabayla birlikte dönüyor. Tam olarak emin değiliz ama bu farların uyduya bağlı olduğu biliniyor. Yani yol hangi tarafa devam ediyorsa farlar ise direkt olarak oraya dönüyor.

SÜRÜCÜ KOLTUĞUNDA MASAJ VE OTOMATİK AYARLAR

Arabanın özellikleri saymakla bitmiyor. Volkswagen Arteon seri üretime girdi bile ve birçok ülkeye ihracatı yapılacak. Tırlar ve uçaklarla yapılacak ihracatların hemen akabinde ön sipariş veren Volkswagen sevenler yeni arabalarına kavuşacaklar. Arabayı almak için biraz bekleyecek insanlarda olacak ama tasarım olarak tam anlamıyla bir ‘elite’ olan bu muhteşem model Arteon’un içerisi de dışı kadar güzeldir. Arabanın jantlarının normalden büyük olduğunu söylemeden de geçmemek gerekiyor.

DİREKSİYONU TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Arabanın tanıtım videolarından ve resimlerinden sonra direksiyon en çok konuşulan ve tartışılan bir konu olmuştu. Söylentilere göre birçok insanın merak ettiği konu direksiyonun neden arabanın tasarımı kadar ‘elite’ olmadığı ile alakalıydı.

Bazı Volkswagen fanları direksiyonun ‘Golf’ direksiyonu diyerek eleştirmişti ama yönetim herhangi bir geri dönüş yapmadı ve araba tanıtıldığı gibi piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Elbette bazı paketlerde direksiyondan koltuklara kadar değişiklikler yapabiliyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *