Üsküdar sahili yok oldu! İlçe GTA Vice City gibi oldu

Şiddetli fırtına ve yağmur sebebiyle sabah saatlerinde etkisi artıran yağmur Üsküdar’da deniz ile karanın birleşmesine neden oldu.


İstanbul’da gece saatlerinde başlayan şiddetli fırtına ve yağmur sabah saatlerinde etkisini artırdı. Fırtınanın da etkisiyle birlikte mega şehir sular altında kaldı. Yer altı donanımı pek iyi olmayan şehir tam anlamıyla su şehri gibi oldu. Özellikle sahile yakın olan ilçelerde deniz ile kara birleşti. Suyun geri çekilmesinden sonra bazı yollar normale döndü ama sabah Gayrette’de metronun içini su bastı. Çamurlu suyun peronlara kadar gelmesi vatandaşı korkutunca herkes üst katlara çıkmaya başladı.

İNSANLAR YÜZEREK YOLLARINA DEVAM ETTİLER

Üsküdar’da ise ‘yok artık’ dedirten görüntüler ortaya çıktı. İskelenin orada vapurlar karada mı yoksa denizde mi belli olmuyordu çünkü deniz ile kara birleşti. Birçok vatandaş sanki her şey normalmiş gibi yoluna yüzerek ve yürüyerek devam etse de bu görüntüler oldukça korkuttu. Valilik ise bugün akşama kadar özel arabalar ile seyahat etmeyin uyarısında bulundu ama yine trafik işkence gibi şehirde!

KARA BULUTLAR GECE YARISI GİDECEK

Yağmurlu bulutların gece yarısı şehri terk etmesi bekleniyor ama geceye kadar özellikle öğleden sonra şiddetli bir yağış bekleniyor. Eğer sizde akşam bir plan yaptıysanız tekrar gözden geçirin çünkü uyarı üstüne uyarı yapılıyor. Bazı ilçelerdeki görüntü ise GTA Vice City oyununu aratmıyor çünkü arabalar ve insanlar yüzerek ilerliyorlar. Seaways yazan herkes kolay bir şekilde ilerliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *