Üniversitede hazırlık okuyacakları yakından ilgilendiren haber

Üniversitede hazırlık okuyacakların yaptığı hataları bu haberimizde ele alacağız. Hazırlık eğitimi zor mu sorularını sormak yerine sorulması gereken sorular sizi çok şaşırtacak.


Üniversitede hazırlık okuyacakların yaptığı hataları bu haberimizde ele alacağız. Siz siz olun genelde yapılan bu hataları yapmayın ki okulunuz boş yere uzamasın ve okuldan soğmayın! Hazırlıkta okuyan birçok insanın eğitimi genelde günlük olarak 4 veya 5 saat sürer. Bu süreçten sonra genel olarak öğrencileri bir rahatlama alır. İlk ay genelde kimse kaynaşamadığı için ders çalışır ve ailesiyle görüşür ama daha sonra şehir dışında olmanın da vermiş olduğu rahatlık duygusuyla gezmeler ve tozmalar başlar. Eğer sizde üniversitede hazırlık okuyacaksınız kesinlikle bu hatalara düşmeyin çünkü okulunuz uzayabilir. İngilizce öğrenmek evet kolay bir şeydir ama tekrar olmadıkça bir kelime bile ezberlemek maalesef mümkün değildir.

HAZIRLIK OKUYACAKLARA TAVSİYELER

Üniversiteye hazırlıkla başlayacak olanları ilk olarak düzenli bir ders çalışma programı oluşturması gerekiyor. Çünkü hazırlık yılında notlarınızı sınavlarınız belirlemez. Speaking, Listesnin, Working ve bunun gibi ders içi, ders dışı etkinlikler sizin notlarınız belirleyen faktörler arasındadır. Özellikle sunum yapmanın notlarınızı bir hayli artırdığını da söylemek gerekiyor. Ne demek istediğimizi hazırlık öğreniminin sonlarına geldiğinde çok daha iyi anlayacaksınız ama biz geç kalmayın diye daha önce bu konuyu ele almak istedik. Bunun dışında yine şehir dışında olmanın vermiş olduğu rahatlığın yanında üniforma olmadan rahat takılmak arkadaş ortamımızı değiştirebiliyor. Eğer sizde arkadaş ortamında halı saha maçından ev partilerine kadar ilerlerseniz çok ciddi kaybınızın olacağını söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÖSYM başkanı Ömer Demir neden istifa etti? İşte istifa nedeni (son dakika)

ÖSYM başkanı Ömer Demir yaşanan skandalların ardından istifa kararı aldığını açıkladı ve bu istifa mektubunu gerekli yerlere bildirdiğini de ekledi. Son dakika olarak servis edilen bu haberde ÖSYM başkanı Ömer Demir'in istifa nedeni belli oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.