Türkiye’de milyonlarca insan şehitler için bugün uykuyu unuttu

Türkiye’nin bütün illerinde uyku yok! Meclis an itibarıyla anma programlarına katıldığı gibi milyonlarca vatan sevdalısı meydanları sabah saatlerine kadar terk etmeyecek.


Türkiye’de bugün milyonlar sokakta şehitlerini yalnız bırakmıyor. Geçen sene bugün İstanbul ve Ankara’da 250 tane şehit verdik. Kan donduran görüntüleri halen Youtube diğer mecralardan izliyoruz ve bu videoları izleyince tekrar tekrar sokağa çıkmak istiyoruz. Bugün 15 Temmuz 2017 ama biz tıpkı geçen sene gibi akşam üzeri olduğunda sokağa çıktık. Bazılarımız halen sokaklarda anma programlarına katılmaya devam ediyor ama bazıları nöbeti devretmek zorunda kaldılar çünkü öğle saatlerinden itibaren meydanlarda olan insanlar var. Devletin programı ise oldukça yoğundur.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KİLOMETRELERİ YOK SAYIYOR!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Ankara’dan İstanbul’a gelmesi oldukça fazla sevindirdi. Milyonlarca insan köprüye yürüdü ve köprüde muhteşem bir program yapıldı. Erdoğan bu programa katıldı ve yanında neredeyse bütün protokol vardı. Hemen akabinde ise Ankara’ya uçan Erdoğan burada da an itibarıyla anma programlarına katılıyor. Şehitlerimiz için sokağa dökülen insanlar ise sabahlara kadar meydanları terk etmeyecekler. Neredeyse bütün illerde sabah namazı kılınacak. Toplu sabah namazı ise milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği bir hadisedir.

CHP ANMA PROGRAMLARINA KATILMAYI REDDETTİ

CHP bu akşam yapılan anma programlarını tamamen iptal etti. İlk başta katılacakları söylenmişti ama son dakika iptal olan bu hadisenin akabinde CHP anma programlarına devlet protokolüne katılmama kararı aldı. Erdoğan ve diğer bakanlar ise İstanbul ile Ankara arasında bütün etkinliklere katılıyorlar. Şehitlerimiz için yapılan bu fedakarlıklar asla unutulmayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *