Türkiye’de meydana gelen son depremler vatandaşın ilgisini çekti

Türkiye’de meydana gelen son depremler bugün Gökova Körfezinde kayıt edildi. Son dakika Gökova körfezi haberini duyan bölge sakinlerinin gözüne halen uyku girmiyor. Uzmanlardan artçı depremlerin devam edeceği yönünde açıklamalar gelmeye devam ediyor.


Türkiye’de meydana gelen son depremler vatandaş tarafından neredeyse her ay takip ediyor. Eskiden deprem oldukça olağan değildi ama artık neredeyse her hafta Türkiye’nin bir yerinde küçük veya küçük depremler oluyor. Bu depremleri merak edenler ise Boğaziçi Üniversitesi’nin Kandilli Rasathanesi ile meydana gelen son depremleri bütün detaylarıyla öğrenebiliyor. Üniversitenin son depremler sayfasında zaten konuyla ilgili birçok bilgi olduğu gibi meydana gelen son depremlerinde bir listesi bulunuyor. Liste en son gerçekleşen depremden ilk gerçekleşen depreme göre aşağı doğru sıralanıyor. Ege Denizi’nin Gökova Körfezi’nde meydana gelen 6,3 büyüklüğündeki depremden hemen sonra artçı depremlerinde geldiği çok net bir şekilde hissedildi.

TÜRKİYE’YE MEYDANA GELEN SON DEPREMLER ÇOK SIK YAŞANMAYA BAŞLADI

Özellikle Ege’de son dönemlerde sürekli olarak deprem olmaya başladı. Bunun sebebi bölgenin konumundan dolayı mı oluyor yoksa diğer ege denizinde kimsenin bildiği bir çalışma mı var? Bu soruların cevabını elbette bilmiyoruz ama Türkiye’de ki son depremler gerçekten korkutmaya başladı. Depremlerin bu kadar sık olmasından dolayı vatandaş artık Kandilli Rasathanesi sayfasını her gün ziyaret eder bir hale geldiler. Şuan artı depremlerin yaşanması elbette bölgedeki vatandaşı uyutmuyor.

GÖKOVA KÖRFEZİ SON DAKİKA DEPREM TELAŞINI YAŞADI

Gökova körfezinde şuan halen artçı depremler yaşanmaktadır. Bu artçı depremlerin şiddeti oldukça düşük olduğu gibi mala ve cana zarar verecek boyutta değildir. Ama her ihtimale karşı vatandaş halen ayakta duruyor. Bazı vatandaşlar sokakta bazıları ise başkalarının evlerinde bu akşamı geçirmeyi tercih ediyorlar. Depremden gelen bilgiler bu kadardır. Türkiye’de meydana gelen son depremleri sizde Boğaziçi Üniversitesinin son depremler sayfasından takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *