Türkiye Katar’a gıda yardımında kendini aştı

Katar’a karşı yapılan haksızlıklardan sonra Türkiye’nin Katar’ın arkasında olduğunu öğrendik. Katar’a giden yardımların akabinde birçok yardım paketinin hazırlandığı ve yine birçok yardım kampanyasının düzenlediği ortaya atılan iddialar arasında yer aldı.


Türkiye’nin çok ileri seviyede olan ilişkiler her geçen gün sağlam adımlarla ortaya çıkmaya devam ediyor. Eğer sizde bu tarz detayları merak ediyorsanız kesinlikle söylediğimiz her şeyi sonuna kadar okuyun çünkü dünyanın takip ettiği Türkiye’nin başarısı hızla katlanmaya devam ediyor. İspanya Real Madrid iel yolları ayıracağı Ronaldo’yu konuşurken Türkiye Katar’a yardım etmeye devam ediyor. Katar ile dostluğumu her geçen gün artmaya devam ettiği gibi bazı ülkelerin Katar ile ilişkileri kesmesi bütün dünyayı çok büyük şaşkınlığa uğratmıştı. Türkiye’nin Katar’a gönderdiği gıda yardımı ise basına yansıyan en önemli şeyler arasında oldu.

TÜRKİYE’NİN KATAR’A OLAN YARDIMI DÜNYA BASININDA

Türkiye’den yola çıkan binlerce kilo gıda yardımı çok kısa sürede Katar topraklarına ulaşacağı gibi aynı zamanda merak edilen konulardan bir tanesi ülkenin durumu oluyor. İran yaptığı açıklamalarda Katar’ı Türkiye’ye kaptırdık gibi gerçekliği olmayan yorumlarda bulunsa da Katar yönetimi Türkiye’nin sonsuz desteğinin olduğunu çok net bir şekilde biliyor. Katar’ın Türkiye’ye yaptığı yatırımların milyarca lira olduğu biliniyor ki bu durumda Türkiye’nin zaten Katar’ı yalnız bırakmayacağın çok iyi biliyoruz.

Dünyadaki her mazluma yardım eli uzatan ve ülkesine kadar alan Türkiye’nin Katar’a olan yardımları dünya basınında farklı kelimeler ile yankı buldu. Türkiye’de birçok bakanlık Katar’a gidecek yardımı destekliyor ki birçok yardım paketinin hazırlandığını ve çok yakında Katar’a doğru yola çıkacağını biliyoruz. Ülkemiz adına gurur duyuyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *