Türkiye ekonomide çok büyük sıçrama yapacak

MÜSİAD genel kurulunda 2017 ekonomisine ilişkin çok büyük açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan, OHAL ve iş adamları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 2017 ekonomisinin güçlü olacağı ve Türkiye’nin büyük sıçrama yapacağı ön plandaydı.


Türkiye’de devam eden mega projelerde sona gelindi. İstanbul ve diğer büyük şehirlerde devam eden bu muhteşem projeleri hareketlendirmek için çok büyük girişimler yapılıyor. Özellikle yap,işlet,devret modeli ile birlikte mega projeler çok hızlı bir şekilde yapıldığı gibi aynı zamanda devlet hiçbir şekilde cebinden para harcamıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde ortaya çıkan projeler ile birlikte istihdam yükseldi ve herkes çalışmaya başladı. Bu anlamda Türkiye’nin ekonomide büyük bir sıçrama yapması bekleniyor ki zaten biten projeler ile bu konuda ne kadar kararlı olduğu ortadır diyebiliriz.

MUSİAD genel kurulunda çok önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın konuşmalarından satır başlarını bu haberimizde sıraladık. Cumhurbaşkanı ve AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan genel kurulda ekonomiyle ilgili olarak, “2017 ekonomide tarihi sıçrama yılı olacak. 2013 yılını yüzde 8,5’luk bir büyüme oranıyla kapatmıştık. 15 Temmuz’un travmasını yaşamamıza, sınırlarımızın içinde ve dışında verdiğimiz yoğun mücadeleye rağmen yüzde 2,9’luk bir büyüme sağladık. Türkiye’nin yerle bir olmasını bekleyenlerin heveslerini inşallah kursaklarında bıraktık.” açıklamalarında bulundu. Bu açıklamalarda ülkemizin ekonomi alanında ne kadar istekli olduğunu görmüş olduk.

İŞ ADAMLARINA BÜYÜK ÇAĞRI VAR

MUSİAD genel kurulunda OHAL ile ilgili olarak açıklamalar yapıldı ama genel olarak ekonomi alanında büyük gelişmeler konu alınıyor. Erdoğan iş adamlarına çağrı yaparak herkesi büyük girişimlere davet etti. Genel kurularda iş adamları ile ilgili olarak, “Buradan iş adamlarımıza çağrıda bulunuyorum. Daha çok çalışacağız. Gün yatırım günü. Müteşebbis yatırımcı ruhunu kaybetmesin. Böyle bir zamanda yatırım şansını değerlendirirsen gelecek daha iyi olacaktır. Siz de kazanın ülkemiz de kazansın. Siyasi istikrar diyenler için de o meseleyi 16 Nisan’da hallettik Birileri hala Olağanüstü Hal var diye sızlanıyor. Olağanüstü Hal girişimcilerin yatırımcıların önünümü kesiyor, yoksa önünü mü açıyor. Eskiden patron fabrikasına giremiyordu. Biz geldik fabrikalarınızın kapısını açtık. OHAL sadece terör için var.” açıklamalarında bulunuldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *