Türkiye 4 tane daha sıfır kilometre havalimanı yapacak

Ulaştırma Bakanı Arslan ülkemzide 4 şehre yeni havalimanı yapılacağını söyledi. Bu haber ile birlikte Türkiye’de ki hava yolu sektöründe çok büyük adımlar atıldığı görülürken havalimanı yapılacak şehirlerin sakinleri bu habere çok sevindiler.


Türkiye’de gelecek yıl ilk etabı hizmete açılacak olan 3. havalimanı için büyük heyecan yaşanıyor. Bu heyecan yaşanırken en çok merak edilen şeylerden birisi genel olarak diğer illere yapılacak havalimanları oluyor. Kara yolu ile neredeyse 1 gün süren yolculuklar uçak ile 1-2 saat içerisinde gidilebiliyor. Dolayısıyla bazı şehirlerimizde havalimanı olmaması elbette çok kötü oluyor. İnsanlar uçak kullandığı halde en yakın şehre inip oradan tekrar otobüsler ile yollarına devam ediyorlar. İstanbul’da yapılacak yeni havalimanı dünyanın en büyüğü olacak evet ama dünyaya örnek olacak projeler yapılırken aynı zamanda ülkemizdeki ulaşımında önemli bir anlamda büyüdüğü görülüyor.

YENİ HAVALİMANI YAPILACAK ŞEHİRLER BAKAN AÇIKLADI

4 tane şehre yepyeni özelliklere sahip havalimanı yapılacak. Bununla birlikte havalimanlarının en büyük artısı elbette ülkemizde uçak turizmi olacak. İstanbul’a arabayla gelmek veya İstanbul’dan arabayla dönmek gerçekten de bir işkencedir. Dolayısıyla bakanın yaptığı açıklama ile şehirlerimize yapılan havalimanları çok büyük bir olaydır. Yapılan açıklamaya göre Ulaştırma Bakanı Arslan,”Havalimanı olmayan Karaman, Yozgat ve Bayburt-Gümüşhane’ye yapacağımız havalimanlarının yapımı ihalesine yıl içinde çıkacağız” yorumlarında bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *