Türk akımı projesinde Putin Erdoğan’a çağrı bıraktı

Rusya ve Türkiye arasında imzalanan anlaşma ile Türk akımı projesinde büyük ilerleme kaydedildi. Denizin en derin noktalarına borular yerleştirilmeye başlandı.


Türkiye’nin yeri projeleri devam ederken Putin Erdoğan’ı Türk akımı projesinde bilgi vermek için aradı. Bu görüşmenin neden medyaya verildiği merak ediliyor ama Türk akımının başarısı gerçekten de Türkiye’nin konumunu bir hayli değiştirecek. Türkiye’nin içerisinde bulunduğu bu tür projeler gerçekten bizi de sevindiriyor çünkü biz böyle haberler alınca Osmanlı Devleti ayaklanıyor diyerek gaza geliyoruz. Bu gaz ise hem okulda hem de iş hayatımızda büyük motivasyon sağlıyor.

PUTİN ERDOĞAN’I ARAYARAK BİLGİ VERDİ

Rusya ve Türkiye arasında yapılan anlaşmalardan sonra Türk akımı projesi başladı. Türkiye henüz yerinde kontrol yapamadı ama Rusya’dan ilk adım geldi. Putin yerinde kontrol için gemilere adım attı ve bu adımını Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaştı. Telefon görüşmesinin bütün detayları basına servis edildi. Erdoğan gelemediğini söyledi ama çok dikkat çeken sözleri Putin’e aktardı. Sayın Putin’e sürekli olarak ‘dostum’ diye hitap ederek oldukça müteşekkir olduğunu söyledi.

Türk akımı projesiyle Rusya Türkiye’ye direkt olarak doğal gaz verecek. Günümüzde doğal gaz oldukça önemlidir çünkü benzinli arabaların bazıları gaz ile çalışıyor ve evimizde gaz olmadan duş bile alamaz hale geldik. Hem ülkemize hem de ülkemiz üzerinden diğer ülkelere direkt olarak verilecek doğal gaz için Türk akımı ortaya çıktı ve bu proje gerçekten de dünya tarafından merak ediliyor. Her ne kadar bazı büyük ülkeler Türkiye’nin büyümesini ve Osmanlı gibi dünya hakkında söz sahibi olmasını çekemese de ülkemiz büyümeye devam edecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *