Turgutlu’da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Manisa’nın güzel beldelerinden birisi olan Turgutlu’da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonucunda can veya mal kaybı olmadı. Detaylar için hemen haberi okuyun.


Son dakika gelen bilgilere göre Turgutlu’da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem sonucunda mal ve can kaybı olmadı ama Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen depremlerin bu kadar sık olması gerçekten fay hattında oturan herkesi çok korkutmaya başladı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi sayfasında yer alan bilgilere göre bugün 14.00 sıralarında Manisa’da Turgutlu merkezli bir deprem meydana geldi.

Deprem meydana geldikten sonra ise artçı diye tabir edilen bir deprem olmadı ama Manisa’nın farklı yerlerinde depremler yine sayfanın en üst kısmında yazıyor. En şiddetli olanı ise 4.2 olarak belirtiliyor ama hemen sonra meydana gelen depremin boyutu ise 3.9 olarak belirtiliyor. Türkiye ise bu depremlerden sonra merakla son depremlere bakıyor. İstanbul’da deprem söz konusu değil ama bütün dünyanın deprem konusunda hazırlıklı olması gerekiyor.

DEPREME KARŞI DÜNYANIN HAZIRLIKLI OLMASI GEREKİYOR

Oturdukları evlerin depreme dayanıklı olması en çok önem vermesi gereken şeylerden bir tanesidir. Binada, sitede oturan herkesin evlere taşınmadan önce belgeleri kontrol etmesi gerekiyor ama burada belediyelere de çok büyük işler düşüyor. Herhangi bir deprem anında yapılması gereken, yanımızda olması gereken her şey millete anlatılmalı ve binalar sıklıkla kontrol edilmelidir. Manisa halkına geçmiş olsun diyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *