Troy Air Fest büyük bir çoşkuyla başladı! Bu festival bağımlılık yapar

Troy Air Fest büyük bir heyecanla başladı. Festival alanındaki pist alanına dün onlarca uçak indi bugün 10 katı iniş yapacak. Troy Air festivaline özellikle gençlerin ilgisi bir hayli fazla!


Umurbey’de baslayan Troy Air Festivalinde dün uçak pistinde büyük bir heyecan vardı. Piste dokunuş yapan ilk uçaklarda alkışlar havada uçuştu. Oldukça heyecanlı bir bekleyişin sonunda Çanakkale’nin Umurbey ilçesinde başlayan meşhur havacılık festivali başladı. Bu festival alanında yok yok! Dün akşam İnna sahne aldı ve yine çok ünlü isimlerin festival boyunca katılımcılara muhteşem konserler vermesi bekleniyor. Bugün ise piste 80’den fazla uçağın inmesi bekleniyor. İlk tekerin piste deydiği o görüntüyü ise haber resminde sizlerle paylaştık. Muhteşem festival gerçekten de orada olamayan insanları kıskandırıyor.

Festivalde güvenlik önlemlerinin de en üst düzeyde olacağını söyleyelim. Alanda 50’den fazla güvenlik görevlisi var, plajda ise yine bir o kadar can kurtaran bekliyor. Ani durumlarda ise polis ve jandarmanın da hazırda beklediğini söyleyelim. Sizde festivale gitmeyi düşünüyorsanız veya çocuklarınızı göndermeyi düşünüyorsanız gönül rahatlığıyla gönderebilirsiniz. Festival alanında çadır alanından konser alanına kadar muhteşem arkadaşlıklar var. Herkes birbirine yardımcı oluyor.

Sadece uçaklar her türlü hava aracının festival alanında olduğunu söyleyelim. Birçok pilot adayı ise festivale gelen uçakları yakından inceliyor. Yukarıda da söylediğimiz gibi festivale bugün 80’den fazla uçağın inmesi bekleniyor. Festivalde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’de böyle bir festival yapıldığı için gurur duyuyoruz ve gelecek yıl çok daha büyük bir festival bekliyoruz.

Bu festivalle birlikte birçok genç artık sadece pilot olma hayali kuracak. Uçakların seslerinden içerisinde atmosfere kadar her türlü detay onları etkileyecek. Festival alanında sadece uçaklar değil, helikopterler, paramotorlarda var. Troy Air Fest öyle bir festival ki bir köşesinde dev bir plaj alanı var, bir köşesinde enduro pisti var. Bu festival muhtemelen bağımlılık yapacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *