Tesla arabalarında Apple Music kullanmayabilir!

Dünyanın en büyük elektrikli araba üreticisi ve yedek parça sağlayıcısı Tesla’nın kendi müzik platformunu kuracağı iddiası gündeme bomba gibi oturdu. Mevcut araçlarında Car Play kullanan Tesla’nın nasıl bir proje üzerinde çalıştığı oldukça merak ediliyor.


Dünyanın en büyük elektrikli araba üreticisi olan Tesla’nın yeni bir projesi ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre Tesla kendi müzik programını üretecek. Tesla’nın kendi arabalarında öncelik verdiği uygulamalardan birisi olan Car Play’ı kullanıcılarına sunduğunu çok iyi biliyoruz. Eğer Tesla böyle bir şey yaparsa yeni bir akım başlayacaktır diye tahmin ediyoruz çünkü insanların en çok yollarda müzik dinliyorlar. Müzik onlar için gerçekten de vazgeçilmez bir şey olduğu için zaten bugün arabalarda ses sistemine çok büyük önem veriliyor.

TESLA APPLE’I RAKİP OLARAK GÖRÜYOR

Apple’ın geçtiğimiz günlerde bir elektrikli araba üzerinde çalıştığını açıklamasından sonra birçok şirketin Apple’a karşı olan bakışı bir anda değişti çünkü araç sektöründe gerçekten de çok büyük rekabet var. Şuan lider olan ve petrol ile çalışan araç üreten markaların elektrikli araçlara karşı olduğu zaten çok iyi biliniyor. Tesla şuanda piyasada tercih edilen tek lider olduğu için kendi ekipmanlarını üretmek istemesi gerçekten de çok mantıklı geliyor ama elbette nasıl bir müzik platformu kuracağını maalesef bilemiyoruz.

Elektrikli araba kullanan insanlar için müzik çok daha önemli bir yere sahip çünkü neredeyse her şeyi araba kendi beyni ile yaptığı için içerisinde insanlar müzik dinlemeyi çok seviyor olacaklar diyebiliriz. Yeni bir uzay çağına belkide Tesla ile gireceğimiz için yapacağı yenilikler gerçekten çok büyük önem taşıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *