Temmuz ortasında kapkara olan İstanbul’a son dakika uyarısı

Temmuz ayıda olunmasına rağmen şehrin her iki yakasını da kara bulutlar kapladı. Valilik ise gerekmedikçe özel araçları kullanmayın uyarısında bulundu.


İstanbul’da dün gece başlayan yağmur hayatı felç etmeye devam ediyor. Temmuz ortasında şehri kaplayan kara bulutlar hayatı olumsuz etkiliyor. Valilik ise uyarı üstüne uyarı yapıyor. Şehirde sahile yakın olan ilçelerde esnaf kan ağlıyor çünkü dükkanları sular altında kaldı. Roma’da olsa normal karşılanacak bu durum İstanbul’da yaz ortasında ‘yok artık’ dedirtiyor. Mevsimler artık birbirine girdi ve küresel olan bu sorunlara nasıl bir bir çözüm bulunacak bilinmiyor.

VALİLİK UYARDI: ÖZEL ARAÇLARLA SEYAHAT ETMEYİN

Sosyal medyada sabah saatlerinde İETT otobüslerinde ve metrobüs hatlarında insanlar otobüslerin içerisinde yüzerek seyahat ediyorlardı. Bunun haricinde şehri etkisi altına alan yağmur ve fırtına itfaiyecilere iş başı yaptırdı. Birçok araba ve canlı şehrin çeşitli yerlerinde mahsur kaldı. Valilik ise son dakika uyarısında bulunarak insanlara gerekmedikçe özel araçlarla seyahat etmeyin uyarısında bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *