Sürücüsüz nakliye araçları asfaltı yakıp geçecek

Dünyada teknolojinin gelişmesi ve makinelerin akıllı olmasıyla birlikte insan gücü sıfıra indirilmeye çalışıyor. Şimdide söylenen saçmalığa göre sürücüsüz araç teknolojileri 2020’de yollara çıkacak.


Dünyada şuan sanayi devrimi yaşanıyor ve bu devrim gerçekleştiği andan bu yana nakliye oldukça para kazandırır bir hale geldi. Deniz, kara ve hava yolu ile nakliyeler her geçen gün hız kazanmaya başladı. Sürücüsüz kavramını son zamanlarda çok duymaya başladık çünkü artık dünyada bir robotlaşma devri yaşanıyor. Herkes bir şeyi otomatik bir hale getirmek istiyor. Şimdi gelen bilgilere göre ismini vermek istemediğimiz bir şirket sürücüsüz nakliye aracı üzerinde çalışıyormuş ve çok yakında yollarda olacakmış. Böyle ve bir şey olursa bu sektörün para kazandıran bir sektörden ziyade can alacak bir sektör olacağını söyleyebiliriz.

SÜRÜCÜSÜZ ARABALAR BİLE BAŞARI SAĞLAYAMADI

Bugün çıkan son model araçlarda ortaya çıkan özellikler arasında en çok ilgi gören şey sürücüsüz yol alma ve otomatik pilot gibi avantajlar oluyor. İşte bu durumlarda ortaya çıkan kar marjından dolayı şirketler bu özellikleri üstüne basa basa kataloglarda gösteriyorlar. 2020 yılında sürücüsüz nakliye araçların asfalta çıkıp teker yakması bekleniyor. Sürücüsüz robot devrinin gelmesini kesinlikle istemiyor ve insan gücünün dışında makinelere bırakılan bir hayatı da reddediyoruz.

OTONOMLAR DÜNYAYI ETKİSİ ALTINA ALACAK

Aşırı akıllı bir hale gelmek isteyen otonomlar, yani akıllı cihazlardan sonra şimdide akıllı dev nakliye araçları oldukça ileri seviye bir özellik ile ortaya çıkıyor. Üstün kamera ve yazılımı ile hatayı sıfıra indirdiği söylenen sürücüsüz araç teknolojilerinde hatanın sıfır olduğa biz inanmıyoruz. Bir tekel fabrikada bu tür sürücüsüz nakliye araçları kullanabilir ama şehirler arası sürücüsüz teknolojilerin kullanılması bir katliam olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *