Silah sanayinde vatandaş için yeni yollar açıldı

Ülkemiz son yıllar silah sanayinde büyük adımlar attı ve milli silahını üretti. Türkiye’de atılan bu sanayi adımları ile ülkemiz oldukça güçlü bir hale gelmiştir.


Osmanlı’dan beri ülkemizde oldukça büyük teknolojik gelişmeler olduğu gibi aynı zamanda birçok sanayi kurulmuş ve üretilmeye başlanmıştı. Durum şuanda da aynıdır çünkü sanayi bölgelerimiz her geçen gün artıyor ve artık yetmemeye başlıyor. İstanbul’un Tuzla ilçesinde yer alan sanayi bölgelerine her gün binlerce kişi akın etmektedir ve her yıl yeni yerler açılarak istihdam sağlanmaktadır. Silah sanayisinde atılan adımların birçok alanda gelişmesi içinde devletten oldukça büyük adımlar gelmektedir. Bu destek her bireye aynıdır. Yani üniversiteye verilen destek ile silah üreten bir girişimci vatandaşa verilen değerde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

SON ATILIMLARLA MİLLİ SİLAHIMIZI ÜRETTİK

Türkiye büyümeye devam ediyor diyorduk, yeni Türkiye çok farklı olacak diyorduk ama hiçbir şeyi kendimiz üretmiyorduk. Üretmek yerine sürekli olarak başkalarından alıyor ve böyle ticaretimizi yapıyorduk. Ama sonra yıllarda ar-ge anlamında çok büyük gelişmeler yaşadık. Türkiye’de artık birçok girişimci kendisi üretiyor. Demir eskiden en büyük sorundu ama artık ülkemizde artık geri dönüşümlerle birlikte demir üretimi hızlandı. Silah sanayinde ise yine büyük adımlar atıldı ve artık ülkemiz kendi silahını, kendi obüslerini yapar hale geliyordu.

MİLLİ YAZILIMIMIZ SİLAH SANAYİNE AKTARILDI

Bugünlerde demir bulup, sistemi kurup silah üretmek yetmiyor. Artık teknolojiyle birlikte ağır silahlar yapmak insanlık namına atılan adımlar arasında olmaya başladı. Buna helikopter, denizaltı, tanklar veya zırhlı araçlarda dahildir. Türkiye’de bu anlamda bilişim alanında milli yazılıma atıldı. Şuan milli yazılım ile çalışan uçaklarımız için hazırlık yapılırken aynı zamanda bu yazılımlarla büyük fırtına obüsleri yapılmıştır. Silah sanayinde atılan bu olumlu adımlar düşmanın korkulu rüyası olmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *