Sigara içenlerin gezme alışkanlıkları yok

Sigara içenlerin sayısının artması onların doğa yürüyüşüne çıkmasını veya spor yapmasını engellemiyor. Sizde sigarayı bırakın ve arkadaşlarınızla gezintiye çıkın.


Sigaranın zararlı olduğu yıllardır insanlara söyleniyor ve hatta satın aldıkları sigara paketlerinin üzerinde de ne kadar zararlı oldukları söyleniyor. Bunlara rağmen sigara içen sayısında ciddi bir azalma görülmediği gibi artış da söz konusu oluyor. Sigara içenlerin anlamadığı bir şey ise onları gerçekten kör ediyor.

Yıllarca içtikleri sigara içerken onlara kötü gelmiyor ama bıçak altına yatıp artık işe yaramayacak olan organlarını kestirirken kendilerini bulabilirler veya kanserden dolayı çok erken yaşta bu hayata veda edebilirler. Sigara içenler zararlı şey içtiklerinden dolayı gün içerisinde halsiz kalıyorlar ki bu yüzden geziye gitmek, yürüyüş yapmak veya spor yapmak onların sevdiği şeyler arasında yer almıyor.

HEM SİGARA İÇİP HEM GEZME ALIŞKANLIKLARI OLANLAR VAR

Gezmeyi seven insanların sayısı her geçen gün artıyor çünkü spor yapmak yerine doğa yürüyüşleri yapan insanlar var. Bunun akabinde doğa yürüyüşleri yapmayan ama iş yerlerine bisiklet veya yürüyerek giden insanların sayısı da her geçen gün artıyor. Bu tür spor yapan ama sigara içen insanlar da var. Dolayısıyla bütün sigara içenlere halsiz ve ataletli diyemiyoruz ama sigara içmelerini kesinlikle öneriyoruz çünkü sigara içenler elinde sonunda büyük bir hastalık ile karşı karşıya kalabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3 beyaz sizin yaşamınıza son verebilir

Dünya sağlık örgütlerinin ve STK'ların yaptıkları araştırmalara göre 3 beyazdan uzak durulması sürekli olarak uzmanlar tarafından öneriliyor. Sizde bahsi geçen bu ürünlerden uzak durarak zinde kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.