Şehitler köprüsünde 3 aylık inşaat başladı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Temmuz ayında gişeleri kalkmış bir şekilde hizmete verecek. Böylece trafik çok daha akıcı olacak ve insanlar şerit değiştirmek zorunda kalmayacak.


Şehitler köprüsünde araçların serbest bir şekilde geçebilmesi için başlatılan ve bittiğinde kuyruğa neden olan gişelerin kaldırılması için yapılan 3 aylık inşaat başladı. İnşaat ile birlikte artık arabalar köprüden çok daha rahat geçecekler. Sizde bu tür detayları merak ediyorsanız 3 aylık inşaat sürecinde zaten trafiğin ne kadar artacağını görebileceksiniz. Zaten köprü ve köprü yolundaki yol çalışmalarından dolayı Anadolu’dan Avrupa’ya geçişlerde her zaman trafik oluyordu. Şimdi muhtemelen tam tersi istikamette de trafik olacak çünkü 8 gişeden yarısı kapatıldı.

SERBEST GEÇİŞLER ÇOK DAHA HIZLI OLACAK

Şehitler köprüsündeki inşaat sürecinden sonra artık çok daha büyük şeyler olacak diyebiliriz çünkü artık İstanbul’da yollar büyütülmeye başlanıyor. Anadolu’da sahil yolunun E-5 ile birleşmesi projesinde çok büyük planlar yapılıyor. İnsanlar Avrasya Tüneli’ni kullanmak yerine saatlerce trafikte beklemeyi göze alıyorlar. Dolayısıyla trafiğe giren araç sayısı azalmak yerine artmaya devam ediyor. Dolayısıyla ortaya çıkan bu durum sonucunda trafiğin bitmesi hedefleniyor.

15 Temmuz şehitler köprüsünde başlayan inşaat, şimdiden trafiğin özellikle mesai saatleri içerisinde çoğalmasına sebep olmaya başladı. Dolayısıyla artık sizde bu köprüden geçerken bir kez daha düşünmeniz gerekecek. Serbest geçişlerin kalkacağı alanda inşaatın neden 3 ay sürdüğü ise merak ediliyor. İnşaatın bu kadar uzun sürmesinin bir açıklaması yapılmadı. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *