Sanal gerçeklik gözlükleri yeni bir piyasa oluşturdu

Teknolojide yeni bir sektör haline gelen sanal gerçeklik gözlükleri oldukça fazla bütçe gerektiren bir piyasa oluşturdu. VR deneyimi artık bütün ülkelerde olağan bir hale geldi.


Teknoloji şirketlerinin kendilerine özel yeni bir piyasa oluşturmak istemeleri sonucu ortaya çıkan sanal gerçeklik gözlükleri oldukça tuttu. Sanal gerçeklik gözlükleri yani ‘VR’ gözlükleri son zamanlarda piyasanın en önemli şeyi haline geldi. Oldukça farklı kullanımlar için kullanılabilecek bu gözlüklerle teknoloji ayaklarınızın altına kadar getiriliyor. Kaç boyutlu olursa olsun sizde bu gözlüklerle oldukça fazla yol alabiliyorsunuz ki bu anlamda profesyonel olarak bir deneme yapmak istiyorsanız markaların mağazalarına giderek bu VR gözlüklerini kullanabilirsiniz.

EĞİTİMDE KULLANILMASI İÇİN VR GÖZLÜKLER MASAYA YATIRILDI

Eğitim ve teknolojinin iç içe gitmesi oldukça olumlu sonuçlar doğuruyor. Ülkemizde ilk olarak akıllı tahtalar ile birlikte teknolojiye alışmaya başladık. Bilgisayarları bile olmayan devlet okullardan artık yüzlerce bilgisayarın olduğu bilgisayar laboratuvarları kuruldu. Bununla birlikte öğrencilere artık lise çağlarında akıllı bir tablet veriliyor. Bu tablette oyun oynayabiliyor, video izleyebiliyor ve EBA uygulamasıyla birlikte istediğiniz her dersi online olarak çalışabiliyorsunuz.

YENİ BİR PİYASAYA YENİ ÜRÜNLERE TANIKLIK EDİYOR

VR dediğimiz sanal gerçeklik gözlüklerini kullanabilmek için çok büyük paralar harcamanıza gerek yoktur çünkü artık Kadıköy’de sıfırları bile 100 liranın altında bir fiyata alıcı bulabiliyor. Samsung bu alanda oldukça büyük yatırım yaptı ve bu yatırımın sonuçlarını almaya devam ediyor. Eğer sizde bu VR piyasasına göz atmak istiyorsanız bir tane sanal gerçeklik gözlüğü satın alarak bu piyasayı deneyimleyebilirsiniz. Türkiye’de sanal gerçeklik gözlüğü için birçok mağazada deneyimleme imkanı sunuluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *