Samsung’un yeni kamera sensörleri düşmanı korkuttu

Samsung’un en son çıkarttığı kamera sensörleri tam anlamıyla düşmanın korkulu rüyası oldu. Samsung yeni nesil fotoğraf makineleri ve yeni nesil amiral gemilerinde bu kamera ile rekabete girecek.


Samsung yeni nesil telefonlarında kullanılmak üzere çok yeni sensörler kullanacak. Bu sensörlerin uzun süren bir çalışma sonucunda ortaya çıkacağı biliniyor. Aslında bahsi geçen teknolojilerin yeni bir teknoloji olmadığı fakat bu yıl ve gelecek yıl şirketin yeni çıkaracağı akıllı telefonlarda görüntülemeye önem vereceği basına servis edilen bir haber oldu. Samsung’un bu hamlesi en dişli rakibi olan Apple’ın titremesine sebep oldu. Şuan sektörde akıllı telefonlardaki kamera anlamında rekabet eden en dişli 2 şirket Samsung ve Apple’dır.

SAMSUNG’UN BÜTÜN MODELLERİNDE YENİ SENSÖRLER KULLANMAYACAK

Yeni kameralarda bu teknolojiler kullanılabilir ama ISOCELL teknolojisinin gelişmiş modelinin sadece Note modellerinde kullanılacağı iddia ediliyor. Bunun sebebi donanım anlamında yüksek bir boyuta ihtiyaç duyulmasıdır diyebiliriz. Eğer sizde Note serisinin takipçileri arasındaysanız yeni çıkacak telefon modelinde çift kamera kullanılması ve bu kameralarda yeni sensörlerin olacağını söyleyelim. ISOCELL teknolojisinin gelişmiş versiyonları ile çektiğiniz her fotoğraf sizi havalara uçuracak.

İLK OLARAK ÇİFT KAMERALI NOTE SERİSİNDE KULLANILACAK

Merak edilen diğer sensörlerden birisi olan ISOCELL Bright’tan bahsedecek olursak, gelişmiş bu lens sayesinde son zamanlarda S8 ile gündeme gelen Samsung, daha az ışıklı mekan seçimlerinde daha kaliteli bir fotoğrafçılık deneyimi yaşamanıza neden olacak. Bu sensörün daha önce fuarda tanıtıldığı da biliniyor. Samsung’un yeni nesil telefon modellerinde kullanacağı bu sensörler ile nasıl bir başarı yakalayacağı ise bütün teknoloji sevenler tarafından merak ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *