Samsung Galaxy Note 8 parmak izini arkaya taşıyacak

Samsung yeni amiral gemisi olacak Note 8’de parmak izi okuyucusunu arkaya alacak. Kulislere göre telefonun tasarımında keskin değişiklikler olmasa da oval bir tasarıma geçileceği düşünülüyor.


Samsung yeni model telefonları ile satış rakamlarının yönünü çevirmeyi başarmıştı. Satışlarda Note 7 patlamalarından sonra bir düşüş yaşanmış ama Samsung yine en iyi yaptığı işi yaparak, akıllı telefon üreterek yukarı çıkarmayı başardı. Samsung Galaxy S8 ile bütün moraller düzeldi ve kullanıcılar bu telefonları satın almaya başladı. Milyonlarca telefon satışı yapılmış ve şirketin düşen prestijli görüntüsü yukarıya çıkarılmıştı. Şimdi ise yeni bir devrim yapılması planlanıyor. Büyük ekran telefon ile oldukça büyük satışlar yapan ve asla büyük ekran telefon yapmayacaklarını söyleyen Apple’a bile büyük ekran telefon ürettiren Samsung Galaxy Note 8 ile güvenliği en üst seviyeye çıkarmayı planladığı gibi medya anlamında da çok köklü değişiklikler yapmayı planlıyor. Çift kameranın gelmesi beklenmiyor ama çok daha değişik bir tasarım ile birlikte kamerada ve donanımda büyük değişiklikler bekleniyor.

SAMSUNG GALAXY NOTE SERİSİNDE PARMAK İZİ OKUYUCUSU İDDİASI!

Samsung telefonlarda ortaya çıkacak yeni nesil bu özellik sayesinde  tam anlamıyla rahat edeceksiniz. Çünkü parmak izi okuyucusu arkaya alınırsa gerçekten de muhteşem şeyler yapılabilir hale gelecektir. Bu duruma örnek vermek gerekirse ön tarafta ekran boyutu büyüyeceği için telefonda film izlemek veya oyun oynamak fazlasıyla basit bir hale gelecektir. Apple’ın yeni amiral gemilerine rakip olarak çıkması beklenen bu muhteşem Note serisinin yeni üyesinin de Ekim ayında çıkması bekleniyor. Parmak izi okuyucusunun arkada olmasını birçok kullanıcı çok seviyor ama genelde sevilmediğini de itiraf etmemiz gerekiyor. Eğer sizde Samsung marka telefon kullanıyorsanız ön taraftaki parmak izi okuyucusuna çok alıştığınızı biliyoruz ama işte güzel olan her şeyin sonu oluyor. Telefonun tasarımı hakkında bilgi vermek gerekirse tasarım anlamında çok büyük bir değişiklik beklenmiyor ama telefonun düz çizgilerden ibaret olması beklenmiyor.

TELEFONDA KÖŞE DENEN BİR ŞEY OLMAYACAK

Daha önceki modellere baktığımızda Note 3 veya Note 4 serisiyle birlikte Note serisinde çizgisel bir tasarımın olduğunu çok net bir şekilde görmüştük. Ama markanın son amiral gemilerinde köşe çizgileri yoktu ve aynı zamanda telefonun oldukça narin çizgilerle oluştuğunu gördük. Yani Samsung’un yeni amiral gemilerinde olması beklenen bu özelliğin çok yeni bir şekilde olmadan S8 tasarımına benzetilmesi bekleniyor. Konuyla ilgili olarak ortaya zaten hiçbir bilgi atılmıyor. Eskiden olsa çok fazla numune ortaya çıkardı ama maalesef bütün sektör Apple’ın yeni amiral gemilerine odaklanmış durumda! Samsung Galaxy Note 8’de parmak izi okuyucusunun arkada olacak olması ve köşelere ‘chamfer’ kodu yerine ‘radius’ kodu getirilince telefonun çok daha kolay bir kullanıma sahip olabileceğini söyleyebiliriz. Eğer sizde bu tarz detayları merak ediyorsanız kesinlikle internetajans.net’i takip edin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *