Şampuanlar göz yakıyorsa hemen çöpe atın

Saç dökülmelerine özel olarak üretilen şampuanları gözler için zararlı olduğu açıklandı. Şampuan alırken ve kullanırken sizde ortaya çıkan faktörleri değerlendirmeyi unutmayın.


Günümüzde artık duş alırken bile farklı ürünler kullanmaya başladık. Eskiden sadece beyaz sabun vardı ve günden güne bu beyaz sabunlar kokulu olarak piyasaya çıkmaya başladı. Beyaz sabun hem insan vücudu için hem de saçlar için vazgeçilmez bir sağlık ürünüydü fakat artık değişen dünyaya ayak uydurmak zorunda kalan markalar her türlü ürünü pazarlamak için elinden geleni yaptı. Bugün insanın en önemli organlarından olan saçlara olan ilgi ve alaka arttı. Şampuanlar artık kepekler için, saç dökülmesi için, yağlanma için, kırılma için ve bunun gibi değişik durumlar için ayrı paketler halinde satışa çıkmaya başladı.

UCUZ ŞAMPUANLAR YÜZÜNDEN KÖR OLABİLİR

Şampuanları ucuz olarak temin edenler ve bundan memnun olan insanlara uzmanlar tarafından kötü haber geldi. Ucuz şampuanları kullanmak saç derilerine ve insan derisine zarar verebileceği gibi bilinmedik markaları kullanmak tam anlamıyla bir kaosa neden olabilir. Sizde sağlığınızı koruyan birisiyseniz kesinlikle dünya çağında ün kazanmış markaların ürünleri kullanmaya özen gösterin ve herhangi bir temas halinde gözleri kırmızı hale getiren ürünleri hemen araştırılması için gerekli yerlere bildirin.

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI ŞAMPUAN YOKTUR

Bazı markaların son zamanlarda en çok ilgi gören şampuan türlerinden birisi saç dökülmelerine karşı ve saç derilerini besleyen ürünleridir. Bu ürünler 20 liranın altındaki paketler satılır ve insanlar tarafından oldukça rağbet edilen ürünler arasında yer alır. Bu ürünleri saç derisini beslediği veya saç dökülmesine karşı önlem aldığı falan yok. Sadece siz şampuanı kullandığınızda saçlarınız dökülmüyorsa bu saçlarınız için değil, şampuanlar için ortaya çıkarılmış bir formüldür. Bu yüzden şampuan değiştirmek kel olmak anlamına gelmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *