Sakarya’da Suriyeli anneye yapılanlar ‘insanlık öldü’ dedirtti

Sakarya’da geçtiğimiz günlerde bir vahşet yaşandı. Suriye’li hamile anne ve 10 aylık çocuğu feci şekilde öldürüldü. Kalabalık suçluları linç etmek istedi ama polis buna izin vermedi.


Sakarya’dan gelen haber bizi yasa boğdu. İlk gelen bilgilere göre Suriye’den Türkiye’ye savaş sebebiyle göç eden bir anne ile 10 aylık bebesi ilk önce kaçırıldı. Kaçırılan 10 aylık bebek ile birlikte aynı zamanda Suriye’li annenin yine 6 aylık hamile olduğu yetkililer tarafından açıklandı. 2 kişi tarafından gerçekleştirilen olayda bunu söylerken bile utanıyoruz ama ilk olarak tecavüze uğrayan kadın daha sonra feci şekilde öldürüldü. 10 aylık çocuğu bile göz kırpmadan öldüren canileri Sakarya halkı linç etmek istedi ama güvenlik güçleri buna izin vermedi.

ZIRHLI YELEK İLE ARABALAR BİNDİRDİLER

Sakarya’da yaşanan bu olayın hemen akabinde vatandaş tam anlamıyla kafayı yedi. Cinayet işleyen şüphelileri linç etmek yüzlerce kişi kapı önünde beklerken polisin suçluları korumak için ellerinden yaptığı görüldü. Hapiste çok daha fazla işkence çekecek olan bu şerefsizler için polis zırhlı yelekle arabaya bindirdiler. Bugün hamile annenin ve çocuğunun cenazesi vardı. Sakarya’da göz yaşları tam anlamıyla sel oldu.

CENAZE NAMAZINDA ÖLEN KADININ YAKINLARI SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ

Cenazesi kılınan Suriye’li hamile annenin ve 10 aylık çocuğunun bedeni Suriye’nin İdlib şehrine gönderildi. Cenaze namazına neredeyse bütün Sakarya halkı katıldı. Oldukça kalabalık olan cenaze namazında cinayete kurban giden anne ve çocuğun yakınları sinir krizi geçirdiler. Namaza katılan insanlar ise idam sloganları atarak suçluların idam edilmesini istediler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *