Sağlık teknolojilerinde doktor tavsiyesi almadan alışverişe gitmeyin

Sağlık teknolojilerinde her geçen gün yeni bir adım atılıyor. Çok yüksek fiyatlara satılan teknolojileri satın almak mümkün olmasa da insanlar ellerinden geldiği kadar sağlık teknolojisi satın almak istiyor.


Sağlık alanında yapılan yatırımlar her geçen gün artıyor. Daha doğrusu insanların ihtiyaç duyduğu bütün ürünleri olan ilgi her geçen gün artıyor. Sadece türkiye’de değil bütün dünya üzerinde yapılan sağlık yatırımlarında her geçen gün oldukça büyük bir değişiklik yapılıyor. İlaç üretimi her geçen gün arttığı gibi aynı zamanda  sağlık teknolojileri alanında şirketler yatırımlarını sürdürüyorlar. Bu aşamada tansiyon cihazı, solunum cihazı veya diğer sağlık ürünlerinin satışları her geçen gün artıyor. Devlet hastanelerinde yatmak ücretsiz olduğu gibi çok uzun süre yatış mümkün değildir. Dolayısıyla sizin de kendi evinize bir solunum cihazı almanız ve hastalarımıza evde bakmanız artık olan bir hale gelmiştir. Bu bakımdan sağlık teknolojilerine olan yatırım her geçen gün zirveye doğru tırmanıyor. Biz de bu haberimizde size de sağlık teknolojileri hakkında detaylı bilgi vermek istiyoruz. Bugün sadece sağlık ile ilgili kuruluşlar değil aynı zamanda çok büyük teknoloji markaları sağlık alanında arge çalışmaları yapıyorlar.

Bu teknolojileri örnek vermek gerekirse daha önce bazı markaların ürettiği akıllı telefonlar tansiyon veya kalp ritmini ölçüyordu. Şu an zaten bir çok akıllı telefonda adımsayar veya bu gibi teknolojiler standart olarak geliyor. Sağlık alanında yapılan yatırımlar her geçen gün artış gösteriyor. Apple ve Samsung sağlık teknolojileri alanında herhangi bir yatırım yapmasa da bu konularla yakından ilgilendiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Çok yakında akıllı telefonlarla birlikte sizde ateş ölçebilecek ve aynı zamanda hastalığınızı en uygun ilacı direkt olarak öğrenebileceksiniz. Tabii bu akşam aya gelebilmek için öncelikle sağlık bakanlıklarından alınan bir izin gerekiyor. Ayrıca en çok tercih edilen şeylerden birisi ise tahlil yaptırmaktır. Günümüzde özellikle devlet hastanelerinde tahlil yaptırmak tam anlamıyla bir işkence haline gelmiştir. Özellikle emar çekimleri veya herhangi bir tahlil için saatlerce sıra beklemeniz gerekiyor. Sıra bekledikten sonra ise yapılması gereken en önemli şeylerden birisi sonuçları almaktır. Sonuçları almak için de yine günlerce beklemeniz gerekiyor.

SOLUNUM CİHAZI TEKNOLOJİSİNDE DOKTORUNUZA DANIŞIN

Özellikle emar ve tomografi gibi birçok tahlilde bu bahsettiğimiz şeyler artık alışa gelmiş bir hal  almıştır. Uzmanların görüşlerine göre çok yakında telefonlardan tatil yapmak mümkün olacak. Elbette çok büyük cihazların yaptığı şeyleri telefonlara sığdırmak imkansız olarak görünse de çok küçük tahliller için artık sıra beklemeye gerek kalmayacak. Siz de akıllı telefonlarınızdan kan tahlili veya bu gibi şeyler yapabilecek bir hale geleceksiniz. Uzmanların görüşlerine göre yaklaşık olarak 15-20 yıl sonra artık akıllı telefonlar bu bahsettiğimiz şeyleri yapabilir bir hale gelecekler. Konuyla ilgili detaylı bilgiyi merak ediyorsanız bu haberin altına yorum atarak sağlık teknolojileri hakkında merak ettiklerinizi editörlerimize sorabilirsiniz.

Son olarak dile getirmek istediğim bir konu ise son zamanlarda oldukça normal bir hale gelen solunum cihazları ile ilgili olacaktır. Bu çok yüksek fiyatlara solunum cihazı almanız mümkündür. Ama insanları hayatta tutan buz solunum cihazlarını çok ucuz fiyatı da bazıları mağazalarda görmek mümkün bir hale gelmiştir. Sizde doktorunuza sorarak üst solunum cihazları almaya özen gösterin çünkü sağlık teknolojileri öyle ucuza satılan ve ticaret için yapılan ürünlerle bir yere gelemez.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *