Rusya ve Türkiye S-400 konusunda birlikte hareket edecek

Harp teknolojisinde oldukça büyük adımlar atan Türkiye’den yeni bir atak geldi. Her şey tamam! Rusya ve Türkiye birlikte S400 üreteceği projenin detayları için son aşamaya geldi.


Rusya ve Türkiye birçok projede birlikte rol almaktan büyük mutluluk duyuyor ki bu alanda zaten Cumhurbaşkanı ve Putin konuşmaları sürekli olarak yapılmaya başlandı. Rusya’nın Türkiye’ye karşı yaptığı gıda hamleleri karşısında askeri alanda ve enerji anlamında projeler gün geçtikçe hız kazanmaya devam ediyor. Bu anlamda merak edilen bir konu harp teknolojisi oluyor. Rusya ve Türkiye S-400 konusunda anlaşmaya vardılar ve birlikte savaş teknolojisi üreteceği üretecekler.  Rusya’nın ileri gelen üstün teknoloji  silah şirketi Rostek Genel Müdürü Sergey Çemezov, gazetecilere yaptığı açıklamalarda Rusya ve Türkiye’nin S-400 füze sisteminin sevkiyatına ilişkin anlaşmada akla gelebilecek bütün teknik konularda anlaştıklarını söyledi.

RUSYA S400 İÇİN TÜRKLER İLE BİRLİKTE HAREKET EDECEK

Rostek Genel Müdürü Sergey Çemezov yaptığı açıklamada önemli noktalara değindi. Gazetecilere açıklamlarda bulunan Çemezov’un konuşması şu şekilde seyir etti: “S-400 konusunda görüşmeler devam ediyor. Teknik tarafı tamamladık, mali kısmın görüşmesi yürütülüyor. Türk tarafı mali kaynak alma imkanını arıyor. Bu konu hükümetlerarası düzeyde ele alınıyor. Çünkü sadece hükümet kredi verebilir. Türkiye Maliye Bakanlığı ve Rusya Maliye Bakanlığı arasında bu görüşmeler yürütülüyor, fakat ne şekilde sonuçlandı bilmiyorum.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *