Ramazan bayramında mezarlık dolup taşacak

Ramazan bayramında özellikle İstanbul’da mezarlık sırası olacak. Mezarlıklarda izdiham ve trafik sorununu yaşamamak için herkesin birbirine saygı göstermesi gerekiyor.


Ramazan bayramında mezarlıklar sürekli olarak ziyaret ediliyor ki bu bayramda da mezarlıkların büyük oranda taşacağı gündeme geliyor. Eğer sizde bu tarz detayları merak ediyorsanız söylediğimiz her şeyi sonuna kadar inceleyin çünkü her anlamda yapılması gereken dini sorumluluklar ülkemizde büyük özen gösterilerek yapılıyor. Bayramda mezarlıkların dolup taşması elbette bizleri sevindiriyor ama herkese büyük saygı duyulması gerekiyor.

KİMSENİN BİR AYRICALIĞI YOK!

Ramazan bayramında mezarlıklarda genel olarak araba ve izdiham sorunu yaşanıyor. Hayatta olan hiç kimsenin ayrıcalığı yoktur bu yüzden sizde mezarlığa giderken arabalarınızı otoparka çekin ve diğer insanlara saygı göstererek ibadetini yerine getirin. Mezarlıklarda elbette su satan insanlar olacak ama siz kendi evinizden su götürün çünkü orada para ile değil dua ile giriyorsunuz.

Son olarak değinmek istediğimiz konulardan birisi Ramazan bayramındaki sevgi olacak. Ölen yakınlarımıza karşı sorumluluklarımız var evet ve özel günlerde onların yanına giderek bu hayalimizi gerçekleştiriyoruz. Bu bizi çok rahatlatıyor evet ama sizde ölecekmiş gibi yaşamayı unutmayın. Bazı insanlar öyle bir yaşıyorlar ki gerçekten de ölümü unutuyorlar ve şeytanın arkadaşı gibi davranıyorlar. Mübarek bayramda böyle olmamalıyız.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *