Ramazan ayında bu hataları yaparsanız yandınız!

Ramazan ayında yapılması gereken her şeyi çok iyi incelemeniz için bu haberi yaptık. Rahat bir Ramazan ayı için kesinlikle haberimizi okuyun.


Ramazana ayına an itibarıyla giriş yaptık ve bu gece sahura kalktık. Bugün ülkede milyonlarca insan heyecanlı çünkü herkes oruç tutuyor. İlk bir hafta Türkiye’de Ramazan ayı çok iyi geçiyor ama hemen akabinde insanlar yeni hayat düzenin alışmak için çabalasa da oldukça fazla zorlanıyorlar. Ramazan ayında ve sahurda yapılmaması gereken en önemli şeyleri bu haberimizde sizlere açıklamak istiyoruz.

İlk günlerde bazıları tecrübesizlikten yada ilk defa oruç tuttuğundan kahvaltıda yediği şeyleri sahurda yiyebilirler ama bu tamamen hata olacaktır ve ilk gün tam anlamıyla bir zorluk yaşayacaklardır. Kızartmalar, fırında haşlamalar veya doyurucu olmayan birçok şey size gün içerisinde sorun çıkaracaktır. Ağzınızı kurutacak içeceklerden kesinlikle uzak durmanızı tavsiye ediyoruz çünkü birçok besin sizleri susatabilir. Örnek vermek gerekirse sahurda gazlı içecekler içmek sizi sabah kalktığınızda muhteşem bir şekilde susacaktır.

İFTARDA DOYANA KADAR YEMEK YEMEYİN

İftarda yapılmaması gereken şeylerden bahsetmek gerekirse kesinlikle doyana kadar yememek en doğru şey olacaktır. İftarda genelde canımız her şeyi çekecektir ama bu durum tamamen göz nefsinden dolayıdır. Kesinlikle çok yemek yemeyin ve iftarınızı bol bol su ile açın. Böylece midenizde gerektiği kadar yemek alacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *