Putin’in ağzından çıkanlar Erdoğan’ı mest etti

Almanya’da baskınlar ve gözaltılar ile devam eden G20 zirvesinde devlet adamlarının temasları devam ediyor. Putin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan övgü dolu sözleri ise Türkiye’nin gündemine oturdu!


Almanya’da halen devam eden G20 zirvesinden oldukça şaşırtan haberler gelmeye devam ediyor. İlk olarak G20’ye karşı olan birçok grup polisle karşı karşıya gelmiş ve binlerce gösterici göz altına alınmıştı. Yüzlerce yaralının olduğu biliniyor ve bazılarının durumun oldukça ciddi olduğu Alman basını tarafından ülkeye servis ediliyor. Yeni gelen haberlere göre Erdoğan ve Putin arasındaki yakınlaşma tam anlamıyla iki ülkenin vatandaşının saygısını kazanmasına sebep oluyor. İki lider bir araya gelerek tam 1 saat beyin fırtınası yaptılar. Bu görüşmenin akabinde her iki lider basına demet verdiler ve bu demetler dünya gündemine oturdu.

ERDOĞAN’IN KARARLIĞI SAYESİNDE SURİYE’DE OLUMLU ADIMLAR ATILIYOR

Rusya başkanı Putin’in basına söyledikleri tam anlamıyla dünya gündemine oturdu. Suriye’de terör örgütlerinin hain planlarının deşifre edilmesinde, daha fazla insanın ölmemesi yönündeki başarının Erdoğan’ın kararlı duruşuyla olduğunu dile getiren Vladimir Putin, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yine iki ülkenin omzuna dikleştiren bir açıklama ise yakınlaşma konuşması oldu. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Rusya ile Türkiye’nin yakın ilişkilerinden memnuniyet duyduğunu da söyledi. Zaten iki ülke arasında yapılan ticari oranda bunu çok net bir şekilde ortaya koyuyor.

ERDOĞAN’A HAYRAN BAKIŞLAR BİZİ DE GURURLANDIRIYOR

Erdoğan sadece Putin ile değil birçok ülkenin başkanı ve başbakanı ile görüşmelerini sürdürüyor. Bu anlamda Amerika başkanı Trump ile de muhabbetini sürdüren Recep Tayyip Erdoğan oldukça büyük başarılar elde etmeye devam ediyor. Her anlamda Türkiye’de ki başarılarıyla dikkatleri üstüne çeken Erdoğan’ı bütün ülkelerin ileri gelen diplomatları hayran bakışları ile izledi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *