PTT 2500 personel alımına vatandaş yoğun ilgi gösteriyor

PTT personel alımı ilanlarını merak edenler için müjdeli haber bakandan geldi. 2500 personel alımı yapıldığı ve yine bir o kadar da alım yapılacağı açıklandı. Memur olmak isteyenler ve 2016 KPSS sınavına giren herkes ilana başvuru yapabilir.


PTT 2500 personel alımına vatandaş beklenildiğinden çok daha fazla ilgi gösteriyor. Türkiye’de insanların yapması gereken en önemli şeylerden birisi genel olarak 2500 personel alımı ilgili detaylar oluyor. Memur olma hayaliyle yanıp tutuşan vatandaşların ilgi gösterdiği bu personel alımı ilanlarına başvurusu sayısı bazen yüz binleri buluyor. PTT’ye alınacak personelleri düşündüğümüzde ise oldukça yoğun bir başvurunun olduğunu ama sadece 2 bin 500 kişinin alınacağı söyleyebiliriz. PTT’de çalışmak isteyenler 15 Ağustos’da başlayacak başvurulara göz atabilirler. Bakan zaten konuyla ilgili olarak bir açıklama yapmış ve binlerce personelin alındığını ama gerekli yerlere yine 2 bin 500 kadar personel alınacağını söylemişti. Bakan Arslan, “2 bin 500 kişiyi bünyemize kattık, Temmuz ayı içerisinde mülakatları kazananları açıkladık . Şimdi onlar etap etap başlıyorlar, araştırmaları devam ettikçe de bünyemize tamamen katmış olacağız. Kalan 2 bin 500 ile ilgili de bu ayın 15’i itibariyle başvuruları alacağız.” diyerek zaten PTT’ye işçi alımının yapılacağını sinyallerini vermişti. Vatandaş ise başvuruların açılmasını dört gözle bekliyor.

BAŞVURU ŞARTLARINI OKUDUKTAN SONRA BAŞVURUN

PTT’de açılacak olan 2 bin 500 kontenjana girebilmek için sizde başvuru şartlarını okuduktan sonra ilanlara başvurmaya özen gösterin. Aksi taktirde başvuru yapsanız bile başvuruların olumsuz olarak size döneceğini bildirmek istiyoruz. Askerliğin yapılmış olması yada herhangi bir adli işleme maruz kalmaması gibi şartları öğrenmek için sizde PTT personel alımı başvurularının da alınacağı resmi siteden başvuru şartlarına göz atın. Böylece çok daha sağlıklı bir başvuru gerçekleştirmiş olacaksınız diyebiliriz. 2016 yılında yapılan KPSS sınavına da girmeniz gerektiğini söyleyelim bu atada. Türkiye’de yapılacak bu tür alımlarda genel olarak KPSS şartı aranıyor ve kurumlara göre KPSS puanları büyük önem taşıyor. Başvuruların olumlu sonuçlanmasından sonra sözlü olarak yapılacak bir sınavında olacağını söyleyelim. Adayların en büyük hayali ise elbette memur olmaktır çünkü çalışma saatleriyle birlikte insanlar oldukça fazla rahat ediyorlar. Her ne kadar kamu kurumları en çok şikayet edilen kurumlar arasında olsa da çalışma saatleri, tatilleri ve oturarak çalışılması sebebiyle PTT en çok başvuru alan kamu kuruluşları arasında yer alıyor.

NEREDEYSE HER MAHALLEDE PTT VAR

Artık neredeyse her mahallede PTT var. Eskiden sadece şehirlerin bazı bölgelerinde olan kamu kurum ve kuruluşları artık Türkiye’nin her yerine taşındı. Özellikle köy yerlerinde hiçbir özel banka bulamazken PTT illa ki bir ofis açıyor ve buradan vatandaşlara yardımcı oluyor. Özellikle şehirde çalışıp köye para gönderen birçok vatandaş için vazgeçilmez bir kurum olan PTT’de çalışmak bir ayrıcalıktır. PTT kilometrelerce yolu kat ederek çok ucuza kargo hizmeti de veriyor. Dolayısıyla sadece ofislerde çalışmaya değil aynı zamanda kargo bölümünde yada şoför olarak çalışacaklarda PTT personel alımı ilanlarını ciddiye alabilirler. Günümüzde neredeyse her mahallede PTT’nin olduğunu bildiğimiz için başvuruların her yıl açılacağını düşünüyoruz. Kamu kurum ve kuruluşlarına olan ilgi arttığı için marka haline gelen kamu kuruluşları büyümeye devam ediyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *