PKK şimdide kaçak tütün ile gelir etmeye başladı

Terör örgütü PKK son zamanlarda kaçak tütünden oldukça ciddi bir gelir imkanı yakaladı. PKK’nın eskiden gelir kaynağı uyuşturucu, silah ticareti ve kaçak sigaraydı. Şimdi ise kaçak sigara ile para döndürmeye başladılar.


PKK terör örgütünün gelir kaynakları TSK tarafından bir bir yok edildi. Kaçak sigaradan tutunda silah alışverişine kadar birçok alanda finans kaynağı bulunan terör örgütüne geçtiğimiz aylarda son kez uyuşturucu ile darbe yapılmıştı. Binlerce ton kenevir tarlası imha edilmiş ve terör örgütünün uyuşturucu ile gelir elde etmesi neredeyse imkansız hale gelmişti. Gelen yeni bilgilere göre son zamanlarda terör örgütünün gelir kaynağı kaçak tütün oldu. Türkiye’de sigara içen insanların sayısı bir hayli fazladır. Sigaradan alınan vergi çok fazla olduğu için, sigaradan elde edilen hazine oldukça yüksektir.

YASAL OLARAK SATABİLECEKLERİ ÜRÜNLERDE KAÇAKÇILIK YAPIYORLAR

Terör örgütünün FETÖ devrinde gelir kaynağı genel olarak uyuşturucudan ve silah kaçakçılığından oluyordu. Doğu bölgesindeki birçok rütbeli askerin FETÖ üyesi olduğu kanıtlandıktan sonra direkt olarak o askerle göz altına alındı ve oralarda görevini severek yapacak, vatanını seven yüksek rütbeli askerler transfer edildi. PKK’nın gelir kaynağı şimdide şehirlerde yasal olarak satacağı şeyler oldu. Kaçak telefondan tutunda kaçak tütüne kadar birçok şeyi sınırdan ülkemize sokuyorlar. Dağ kadrosundaki teröristlerin hepsi zaten uyuşturucu ile yaşadığı için bu tür şeylerin kaçakçılığını yapmaktan oldukça keyif duyuyorlar.

SİGARA İÇİLME ORANI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN GELİRİNİ ARTIYOR

Türkiye’de sigara yasaklarıyla birlikte oldukça azalan sigara içilme oranı, son zamanlarda yine büyük bir tırmanış yaşamıştır. 15 liraya kadar çıkan sigara paketlerinin fiyatı satışları azalttı ama sigara içen insanlar artık efsanelere inanarak zararı olmayan tütünlerle sigaralarını içiyorlar. Ağızdan ağza dolaşan şeylerden birisi genel olarak tütünün zararsız olduğudur ve insanlar değişik illerin tütünlerini satın alarak kendilerine sigara yapıyorlar. İşte terör örgütü PKK bunu fırsat bilerek tütünden çok ciddi bir gelir elde etmeye başladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *