Pilsiz cep telefonu çıkaran ‘deha’ ilan edilecek

İnsanların hayali olan pilsiz telefon kullanımı için bilim adamlarından yeni bir adım ortaya atıldı. Eğer sizde telefonda şarj sorunu yaşayan birisiyseniz bu haber sizin tüylerinizi diken diken edecek.


Pilsiz çalışan cep telefonlarının hayal olduğunu çok iyi biliyoruz ama bazı bilim adamlarının bu konu üzerinde çalıştığını biliyoruz. Pilli olsa bile şarjı hiç bitmeyen telefonların gelecekte önümüze koyulacağını çok iyi biliyoruz ama bilim adamları bu süreyi kısaltmak için çok çalışıyorlar.Pilsiz telefon üreticilerinin genelde merak ettiği konulardan bir tanesi Türkiye’de yer alan telefonlarda oluyor. Ülkemizde birçok telefonun şarjı çok uzun gitmemekle birlikte şarj etmek için her yerde priz bulunamıyor. Eskiden her yerde priz olurdu ama artık bu durum değişti ve esnaf bedavaya telefon şarjı olayını tamamen tüzükten kaldırdı.

PİLSİZ TELEFON KULLANMAK ZARARLI OLABİLİR

Pilsiz telefon elbette üretilebilir ama bu telefonlar nasıl bir enerji harcayacaklar. Sanıyoruz ki ya güneş enerjisiyle çalışacaklar yada bir tür sıvı ile hayatlarını tamamlayacaklar. Eğer sizde bu tarz detayları merak ediyorsanız kesinlikle NASA’nın çalışmalarını izliyoruz diyoruz çünkü uzaya çıkan onlar olduğu için uzay teknolojisini ülkemize getirecek kişide onlar olacaktır.

PİLSİZ TELEFON ÖZEL BİR SIVIYLA ÇALIŞABİLİR

Bugün dünyanın en hızlı uçakları bir avuç yakıtla çalışıyorlar.Dolayısıyla küçük bir su bataryası bu tarz bir işlemde oldukça yararlı olabilir. Pilsiz telefon icat edilirse bu tarz bir yaklaşım içerisine girilebilir. Mühendislerin ilerleyen zamanda pilsiz telefon için nasıl bir yol izleyeceği oldukça merak ediliyor. Pilsiz telefonlarda devrim gibi bir atağın 2 yıl içerisinde markalar tarafından ortaya çıkartılması planlanıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *