Petrol fiyatlarında derin bir değişme olmuyor

Petrol fiyatlarında son zamanlarda bir durgunluk var bu durgunluğun sebebinin havalardan kaynaklandığı uzmanlar tarafından belirtiliyor. Konu ile ilgili detayları haberimizde ele aldık.


Petrol fiyatlarında son zamanlarda çok ciddi bir değişiklik olmuyor. Bunun sebebinin elbette ham petrol fiyatlarında bir oynamama olmasından kaynaklandığını söylemek son derece mümkün olacaktır. Benzinin litre fiyatı 5 liraya kadar çıkarken dizel yakıtlarda şuan için 4 lira seviyeleri izleniyor. Eğer sizde petrol fiyatlarını merak ediyorsanız kesinlikle bu haberi sonuna kadar okuyun çünkü petrol fiyatlarında çok ciddi bir zammın ilerleyen günlerde geleceğini tahmin ediyoruz. OPEC fiyatlarının açıklanmasının hemen akabinde ham petrol fiyatlarında bir yükselme olacağı gibi aynı zamanda Türkiye’de satılan petrol ürünlerinde de bir değişiklik söz konusu olacaktır. Yeni araçlarını benzinli alıp tüp taktıran insanların sayısının çok ciddi bir oranda olduğunu biliyor muydunuz? Bugün Audi veya diğer ünlü markaların benzinli modellerini ucuz diye alıp tüp taktıran çok fazla insan var.

Özellikle ülkemizde çok fazla tercih edilen BMW ve Audi markalarının küçük motorları modellerinde benzinli modelleri son derece tercih edilen bir model oluyor. Sizde bu sebeple kesinlikle sıfır bir aracı benzinli olarak satın aldıktan sonra tüp taktırmayı uygun olarak görmeyin. Şuan ülkemizde dizel araçlara olan ilgi son derece üst safhadadır. Özellikle Renault veya Fiat gibi düşük segment araç üreten markalara olan ilgi vatandaş tarafından her geçen gün artıyor. Hem ucuz hem de çok az yakıt harcayan bu arabalara olan ilginin artması elbette bizi de sevindiriyor ama düşük segment arabalardaki güvenlik önlemlerinin de düşük olması elbette bizleri üzüyor. Petrol fiyatlarındaki bu durgunluk Türkiye’de oldukça fazla mutluluğa sebep oluyor çünkü Kurban bayramı tatiline gireceğimiz bu ay sonunda dizel araçlarla tatile çıkacak olanlar çok tan yakıt ile ilgili planlarını yapmaya başladılar bile!

PETROL FİYATLARININ DURGUN OLMASININ SEBEBİ HAVALARDIR!

Türkiye’de petrol fiyatlarındaki durgunluğun sebebinin ise artık ilginin azalmasından dolayı da kaynaklandığı tahminler arasında yer alıyor. Bugün altından örnek vermek gerekirse altın madenlerinin azalması, altın rezervlerinin neredeyse yok olması onun fiyatını çok daha ileriye atıyor. Yani değeri çok fazla olan bir şey genelde dünya üzerinde çok nadir görülen ama çok fazla rağbet edilen ürünler arasında yer alıyor. Dolayısıyla insanların iş trafiğinde boş yakıt harcaması, klima kullanacak zorunda kalması ve aynı zamanda zaman kullanımı açısından arabalarını yatırıp toplu taşıma araçlarını kullanması bu tür havalarda ne çok tercih edilen bir şey oluyor. Sıcaklarda imkan olsa amuda kalkacak olan arabalarını bozmak yerine serin ve ferah metrolar, otobüsler ve vapurlar insanların en çok kullandığı şeyler arasında yer alıyor. Eğer sizde iş yerinize arabayla gitmeyi tercih ediyorsanız muhtemelen 10 dakika sonra işe varan bir vatandaşsınızdır. Günde saatlerce yolda kalan vatandaşlara toplu taşımanın kullanılması tercih edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *