Pendik’te uzun namlulu silahlarla gece yarısına kadar eğlence yapıyorlar

Pendik’te bitmeyen eğlenceler artık vatandaşın sabrını test etmeye başladı. Otomatik silahlarla yapılan eğlenceler gece yarısına kadar sürüyor ve binlerce haneyi evlerinde zor tutuyor.


İstanbul’un Pendik ilçesinde yasak olmasına rağmen gece yarısına kadar eğlence yapıyorlar ve emniyet güçleri hiçbir şekilde müdahalede bulunmuyor. Peş peşe atılan kurşunlar yarın işe gidecek adamları yatağından kaldırıyor. Emniyet güçlerinin, zabıtanın veya belediyeden herhangi bir ekibin olaya müdahalesi söz konusu olmadı. Eğlence yapılıyor diye binlerce haneyi rahatsız etmek, çocukların cirit attığı sokaklarda boş yere silah sıkmak tam anlamıyla bir cahilliktir.

GÜLLÜBAĞLAR MAHALLESİNDE SÜREKLİ OLUYOR

Güllübağlar mahallesinde meydana gelen bu sokak eğlenceleri özellikle yaz aylarında yaşamı olumsuz etkiliyor. Sokakta soba borusuyla gezen Tofaş marka arabalar yetmiyormuş gibi birde bu silah sesleri, müziğin son ses verilerek mahalleyi rahatsız etmesi tam anlamıyla insanları sinir küpü yapıyor. Kimse kimsenin eğlencesini dinlemek zorunda değildir, kimse kimsenin otomatik silahlarının sesini dinlemek zorunda değildir.

Daha öncede böyle bir olay aynı mahallede başımıza gelmiş ve emniyet güçlerini aramıştık. ‘Ekip gönderdik’ denmesine rağmen otomatik silahların sıkılmasıyla devam eğlence yine gece yarısına kadar sürdü. Şimdi yine başka bir köşede yine bir eğlence söz konusu ve hiçbir şekilde müdahale söz konusu olmuyor. Pendik Belediyesi zabıta ekiplerinin de bu duruma artık bir ‘dur’ demesi gerekiyor. Eğlence Eren Sokak, Mazhar Sokak, Etkin Sokak gibi sokakları kapsayan bir şekilde havai fişek, otomatik silahlar ve uyutmayan müzik sesiyle devam etti.

4 comments

  1. Çınardere Mahallesi’nde de durum aynı hem içiyorlar hem son ses müzik açarak etrafı pavyonda çeviriyorlar hem de silah sesleriyle erkeklik yaptıklarını sanıyorlar !! Bir çözüm getirilmeli! Artık sessizce uyumak istiyoruz!!!!

    • Polis hattı zaten düşmüyor, Çevre Bakanlığı bizi ilgilendirmez diyor, karakollara ulaşmak tam anlamıyla imkansız. Yaşam kalitesi tam anlamıyla sıfıra inmiş durumda. Sokak ortasında otomatik silah atmak artık basit bir hale geldi.

  2. oda bişey mi Velibaba polis lojmanlarının dibinde atıyorlar kimsede ses yok

  3. Güllübağlar muazzam sokakta aynı durumu yaşadık.
    Polisi arayıp şikayet ettiğim de benim yapa bileceğim birşey Yok ekip yolladım anlamıyorlar demeside ayrı bir durum !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *