Pendik’te minibüste oturan kıza faşist saldırı

İstanbul’un Pendik ilçesinde Ramazan ayında şort giydiği için ve ‘tahrik’ bahanesiyle bir üniversite öğrencisine saldırıda bulundu. Aydos minibüs hattında yaşanan bu faşist saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.


İstanbul’un Pendik ilçesinde meydana gelen olay ‘yok artık’ dedirtti. Pendik’te insan dışı bir canlı minibüste oturan şortlu bir kızı, Ramazan ayında şort giydiği için tokatladı. Hemen akabinde karşılık veren kıza yaptıkları minibüsteki güvenlik kamerasına yansıdı. Olay ile ilgili olarak polis soruşturma başlattı. İstanbul’un Pendik semtinde zaten sorunlar hiçbir zaman bitmek bilmiyor. İlk olarak metro çıkışı otobüs duraklarında yaşananları sizlere aktarmıştık ve şimdi de üzülerek söylüyoruz ki kızlara şort giydiği için yapılan saldırıları aktarıyoruz.

AYDOS PENDİK HATTINDA YAŞANAN OLAY DÜNYA BASININDA

İstanbul’da Ramazan ayında uyuşturucu haberleri görmekten bıkmaya başlamışken Pendik’ten gelen haber bizi kahretti. Taksim ve Kadıköy’de uyuşturucu krizine giren gençlerden sonra böyle faşist saldırılar yapan vatandaşların serbest bırakılmasına dünya basınından tepki gelmişti. Tepkilerden dolayı tekrar gözaltına alınan saldırgan için hapis cezası isteniyor. Bugün mahkemeye sevk edilen şort saldırganın zaten hapisten yeni çıktığı biliniyor. Ülkemizde herkes istediği gibi giyinebilir ve istediği toplu taşıma aracına binebilir.

KİMSE TEPKİ GÖSTERMEDİ

Pendik’te yaşanan olay sırasında insan kılığındaki canlı Ramazan ayında şort giydiği bahanesiyle tokat attığı kızı minibüste dövmeye devam ederken minibüste oturan insanlardan hiçbir tepki olmadı. Tepki olmadığı gibi sinemada gibi kavgayı izleyen yolcuların tepkisiz kalması ‘insanlık nereye gidiyor’ dedirtti. Mahkemede ise ‘tahrik oldum’ diyerek savunma yapan faşist saldırganın hapsi isteniyor. 21 yaşındaki üniversiteli kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi de buradan iletiyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *