Pendik metrosundaki otobüs durağı evrim geçirdi

Pendik metrosundaki otobüs durağı özellikle mesai saatleri içerisinde eski gibi değil. Metro hattından etkilenen köprünün haberini okumadan geçmeyin.


pendik-metrosundaki-otobus-duragi-evrim-gecirdi

Pendik metrosundaki otobüs durağı özellikle mesai saatleri içerisinde eski gibi değil. Eskiden bomboş olan durak metronun gelmesi ile birlikte tam anlamıyla evrim geçirdi diyebiliriz. İnternet Ajans olarak Pendik Köprüsü’nde oluşan bu durumu bizzat kendi gözlerimizle de gördük. Kadıköy-Tavşantepe metrosuna binen insanların neredeyse hepsi Pendik’te iniyor ve direkt olarak aynı durağa yöneliyorlar. Dolayısıyla ortaya çıkan durum sonucunda Pendik’te insan trafiği oluşuyor.

Eskiden otobüs durakları minibüslerinde yolcu aldığı yerde idi ama iki taraf arasında tartışma çıkınca İETT ile minibüs durakları ayrıldı. İETT durağı biraz daha yukarı tarafa, taksi duraklarının oraya alındı. Burada da çok fazla insan olduğu için otobüsler arka arkaya bekliyorlar ve E-5 trafiği etkileniyor. O kadar insan otobüslere binerken dakikalarca otobüs bekliyor ve arka arkaya gelen otobüsler yüzünden E-5’ten gelen sürücüler etkilenebiliyor ve dolayısıyla Pendik Köprüsü trafik merkezi haline geliyor.

PENDİK KÖPRÜSÜNDEKİ İNSAN TRAFİĞİ AZALACAK

Bu duruma çözüm üretilmiştir aslında diyebiliriz çünkü KM hatları artık Pendik’ten kalkıyor ve köprüdeki insan sayısının az olması için belediyelerin imkanları kullanılıyor. Bunun akabinde Kadıköy’den gelen otobüslerde Pendik Köprüsü’ndeki insan trafiğini azaltmakta üstün rol oynuyor. Pendik’in ilçelerini dolaşacak olan metro hattının da çok yakın zamanda bitmesini umut ediyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

güncel fındık fiyatları

Güncel fındık fiyatları ile ilgili flaş haber! 2017 yılında artış var

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba katıldığı bir toplantıda fındık fiyatlarıyla ilgili bilgi verdi. 2017 güncel fındık fiyatları ne olacak gerçekten de merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.