Pendik Kapari Konutlarında yaşam kalitesi çok düşük

Pendik Kapari konutlarındaki yaşam her geçen gün düşmeye devam ediyor. Yönetimin el atmadığı ortak alan sorunlarından dolayı yaşam son 1 yıldır işkence haline geldi.


Pendik’te yer alan Kapari Konutlarında yaşam kalitesi her geçen gün büyük bir düşüş yaşayama devam ediyor. Kapari Konutları yaklaşık olarak 5 yıl önce Hak Yapı tarafından yapılmış sonra bağımsızlığını ilan etmişti. Şuan sitede yaşayan daire sahipleri  yönetici seçerek buradaki yaşamı devam ettiriyor. Birçok sıkıntı yaşanıyor bu sitede çünkü sitede oturan birçok insan, ‘saygı’ denen kelimeyi hayatında görmemiş insanlardır. Her daireye iki otopark sloganı ile satılan evlerde şuan bazı dairelere otopark biline bulunamıyor. Sitenin dışında yer alan arabalar elbette satış kataloğunda yer alan bu ifadeden haberdar değillerdir.

KAT BAHÇELERİNİN ETRAFINDA OTURANLARI BÜYÜK SORUN BEKLİYOR

Kapari Konutlarında ilk katlar hariç her katta kat bahçesi var. Bu kat bahçeleri ortak olduğu için kimse kendi kafasına göre hareket edemiyorlar. Kat bahçelerinde insanlar geç saatlere kadar yüksek sesli bir şekilde gülerek oturuyorlar ve bu alanları kullanmayı bilmedikleri için, medeniyetten haberdar olmadıkları için sesli konuşmaların, evlerindeki gibi rahatlığa sahip olmanın her katta yer alan kat bahçesi yakındaki ki yaşamı kısıtladığını bilmiyorlar.

LAFTAN ANLAMIYORLAR

Özellikle siteye yeni adım atan kiracılar defalarca kez uyarılmasına rağmen kat bahçesinde geç saatlere kadar oturarak oyun oynamakta ve diğer binaları rahatsız eden hareketlere sebep olmaktadır. Güvenlik görevlisinin ve daire sahiplerinin her defasında uyardığı bu insanların artık eğitim seviyesinden dolayı mıdır bilinmez kat bahçelerinde geç saatlere kadar bağırarak konuşmaları birçok kat malikini de rahatsız etmektedir. Olayla ilgili olarak yönetimden bir adım atılmıyor ama zabıta tarafından da herhangi bir kontrol sağlanmıyor. Zabıta ekiplerine bildirilen bu tür durumlar neticesinde ekiplerin olay yerine intikal etmediği de görülüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *